Το ντέρμπι του κυπέλλου είναι ισοπαλία, κρίνεται το προκριματικό του αγώνα επιστροφής (φωτογραφία)

APOEL – Ο πρώτος αγώνας του Κυπέλλου “Ομόνοια” έληξε με ισοπαλία και οι δύο ομάδες παρέμειναν 1-1 Στο 51ο λεπτό, ο Κλοναρίδης έκανε το σκορ 1-0 και ο Tiago το έκανε 1-1 μετά από 3 λεπτά.

ΑΙΩΝΙΟΣ:

Στις 10Σε: λεπτό Οι παίκτες της Ομόνοιας άλλαξαν την μπάλα ωραία, ο Γιορντ γιος πήρε μια θέση στο ύψος της περιοχής αμέσως μετά την μπάλα. Το επόμενο λεπτό, ο Uzoho έσωσε εύκολα τον Kusulos. Στις 13Σε: Στο λεπτό, ο Κλοναρίδης έκανε ένα ακριβές σουτ με τον Fabiano, συλλέγοντας εύκολα το γκολ. Και ενώ για κάθε ομάδα δύο γύροι σταμάτησαν έξω από το παιχνίδι, σε 43Σε: Στο λεπτό ο Tiago έκανε ένα λάθος από μια καλή θέση, αλλά έστειλε την μπάλα αρκετά μακριά.

Σιωπηλός χρόνος

Ο Berg ξεκίνησε το replay με 4 αλλαγές. Αντί για τον γιο μας, Chepovich, Hubochan, Assad, Duris, Lang, Tionis, Vitor Gomez.

51Σε: Λίγα λεπτά μετά τα λάθη στην άμυνα της Ομόνοια, ο Dogala επέστρεψε σε μια μικρή περιοχή, η μπάλα δεν είχε εκκαθαριστεί σωστά, ոն Ο Clonaridis έκανε το σκορ 1-0 για την APOEL.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Tiago σημείωσε από κοντά και έκανε 1-1 από την επιστροφή του Zionis և Uzoho.

67Σε: Στο λεπτό, ο Fabiano έκανε ένα τεράστιο σουτ μετά το λάκτισμα του Garner μετά από φάουλ του Zahid.

Στο 90ο λεπτό, ο Loizu έκανε ένα σουτ από το σημείο πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το τερματοφύλακα, χάνοντας μια μεγάλη ευκαιρία.

ΑΠΟΕΛ. Uzoho, Ensue, Vinicius, Santos, amp ampala, Ludemo (84 ′ De Vincenti), Anvar, ah ahid, Dongala, Clonaridis (58 ′ Castonis), Garner (84 ′ Σαχάρα)

Στον πάγκο: Silva, Jorge, Merkis, Wheeler, Satsias, Nushiu

Συμφωνία:Fabiano, Leziacs, Seho, Hubochan (46 անգ Lang), Luftner, Gomez (46 ′ Gomez), Cusulos, Thiago, Loizu, Asante (46 ′ Tzionis), Popov (46’s)

Στον πάγκο: Panagin, Kiko, Boteak, Papulis, Kakulis

Κίτρινος:Garner, Anwar, Dogala / Kusulos

Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Πρώτος βοηθός διαιτητή: Nikos Englezu
Δεύτερος βοηθός διαιτητή: Γεωργίου Παύλος
4ος διαιτητής: Costa Robertos