Το παιχνίδι σώθηκε από την AEL, η οποία τα βρήκε με μπαστούνια εναντίον του Ερμή

Νέα αποτυχία για την AEL παραμένει στον αέρα և Ο Ερμής ελπίζει. Ο αγώνας ανάμεσα στα μπλε-κίτρινα και τα «φτερά» του 22ου αγώνα στο “Famagusta-Return” τελείωσε χωρίς νικητή (2-2), αλλά με πολύ θέαμα.

Η ομάδα του Circassian ήταν μπροστά, η ομάδα Saccio γύρισε το σκορ, αλλά η AEL ισοφάρισε, οπότε και οι δύο ομάδες πήραν πόντους. Αυτή είναι η 9η κλήρωση για τον Ερμή (έχει τα περισσότερα στο πρωτάθλημα) και την 3η για τα μπλε-κίτρινα. Με αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα της Λεμεσού έφτασε τους 42 πόντους, ενώ ο Ερμής είναι ακόμη 12ος με 21 21 θα παίξει το υπόλοιπο στα επόμενα παιχνίδια, διασφαλίζοντας τη διαμονή του.

Παιχνίδι:

Στο πρώτο μέρος, ο Ερμής είχε ευκαιρίες, η AEL είχε την ουσία. Τα «φτερά» απείλησαν τη Ρωσία և Folbrecht, αλλά οι μπλε-κίτρινοι άνοιξαν το σκορ με τον συνηθισμένο ύποπτο στο 35ο λεπτό. Ο Τόρες πήρε το σταυρό του “τηλεχειριστηρίου” και ο Μάιος, με ένα στοχευμένο έργο, οδήγησε την ομάδα του.

Στα δεύτερα 45 λεπτά, ο Ερμής όχι μόνο δεν εκφοβίστηκε από το γεγονός ότι ήταν πίσω από το σκορ, αλλά κατάφερε επίσης να βλάψει τα δεδομένα του. Ο Ρώσος χρειάστηκε μόνο πέντε λεπτά. Στο 54ο λεπτό, χρησιμοποίησε μια κεφαλίδα για να διασχίσει το σταυρό του Valport και στο 59ο λεπτό, η Meyra, αφού χορούσε την άμυνα του αντιπάλου, πήρε ένα υποδειγματικό σταυρό, και αυτή τη φορά ο Κύπριος επιθετικός κατέλαβε το γκολ με μια προβολή.

Αλλά το παιχνίδι δεν τελείωσε εκεί. Στο 59ο λεπτό, ο Μίνας Αντόνιο δοκίμασε ένα σταυρό σουτ από μια πολύ δύσκολη θέση, η μπάλα έφτασε στη θέση και μετά εμφανίστηκε στο δίχτυ, 2-2. Το παιχνίδι μέχρι το τέλος μπορεί εύκολα να περιγραφεί ως συνάντηση ισχυρών νεύρων, καθώς και οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να σκοράρουν, είχαν ορισμένες προϋποθέσεις, αλλά καμία από αυτές δεν σημείωσε τρεις πόντους.

Η εξέλιξη της συνάντησης

90 ‘+ 3 Τέλος του αγώνα.

82 խաղ Κατά τη διάρκεια των τελευταίων 10 λεπτών ενός παιχνιδιού δυνατών νεύρων, και οι δύο ομάδες προσπαθούν να πετύχουν το κερδίζοντας γκολ.

ΣΤΟΧΟΣ 69 ‘ΑΠΟ: Αντωνίου κόντρα – η μπάλα χτυπάει τη σέντρα στο δίχτυ. 2-2 στην “Αμμόχωστος-επιστροφή”.

64 ′ βόλεϊ από τον Αδάμοβιτς, ο Φιρινίδης έκανε πίσω εντυπωσιακά.

Το 60K Circus είναι εξοργισμένο με τον Santos, ο οποίος αφήνει μόνο τον επιθετικό του Ερμή. Η ΑΕΛ δεν κατέγραψε σημαντικούς γύρους, αλλά προσπαθεί στο δεύτερο ημίχρονο. Οι ιδιοκτήτες σπιτιού είναι πιο αποτελεσματικοί.

59 ‘ΣΤΟΧΟΣ για τον Ερμή. Ο Meyran χόρεψε στον προσωπικό του αντίπαλο, έκανε το σταυρό, աս Ο Rusias έστειλε ξανά την μπάλα στο γκολ με έναν λεπτό τρόπο.

54 ‘ΣΤΟΧΟΣ ΓΙΑ ΕΡΜΑ. Σταυρός από το Valport, ζάλη από τη Ρωσία խաղում σε ισοπαλία.

46 την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

45 ‘Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

42: Ο Torres απέτυχε.

35 ‘ΣΤΟΧΟΣ ΓΙΑ ΑΕΛ. Ο Torres έκανε τα περάσματα, που σχεδιάστηκαν από τον Μάιο και τα μπλε-κίτρινα σε αντάλλαγμα.

33: Το κεφάλι της Meyra σπρώχθηκε πίσω από τον Antonio με ένα λάκτισμα γραμμής.

26: Η μπάλα κλωτσείται εκτός παιχνιδιού

17: Ο Anthony Georgiou κάνει μια κούνια και το χτυπά … Ήταν κοντά

10: Μεγάλο Van από τη Vosinia. Μετά το φάουλ του Meyra, ο Folbrecht ολοκλήρωσε το έργο, ο τερματοφύλακας της AEL απομακρύνθηκε και οδηγήθηκε στη γωνία.

3: Ο Wozniak έκανε λάθος, αλλά ο Roussias χτύπησε τη θέση και έχασε την ευκαιρία για τον Ερμή.

1 το παιχνίδι Έναρξη:

Ερμής (Μαρίνος Satsias): Φιρινίδης, Καραγκούνης, Χολτ, Κυριακίδης, Δημητρίου, Μέιρα (74 ′ Γαταράκαν), Φολμπρέχτ, Σίντιμπι, Κοβάσεβιτς (65 ′ Ντιάς), Ρωσία (84 ′ Ραφίνια), Βαλπόρτ (74 ′ Κύπρος).

AEL (Dusan Kerkez): Vosinia, Santos, Teixeira, Kerkes, Antonio, Draskovsky, Danilo, Adamovich (68 ′ Babic), Georgiou, Torres, Mae.

Σκορερ τερματος. 54 ‘, 59 Ρωσικά: / 35 Μαΐου 69 ′ Αντόνιο

Κίτρινος: 18 ′ Sidibe, 62 ′ Κυριακίδης, 68 ′ Valport, 86 ′ Carrier / 85 ′ Σάντος