Το παλάτι σταμάτησε στο Άρσεναλ

ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ LEAGUE-18ότι: MR ΕΤ

Άρσεναλ-Κρίσταλ Πάλας: 0-0

Στάδιο: Εμιράτα

Ένα τζελ για την Άρσεναλ, που πήγε 0-0 στο σπίτι της Emirates, μπαίνοντας έτσι στη σειρά τριών νικών που έχουν δημιουργήσει.

Στο 20ο λεπτό, ο Obamayang έκανε ένα υπέροχο δεξί πόδι από τα αριστερά, αλλά ο Guaita είπε όχι, ενώ στο 29ο λεπτό, ο Mitchell γύρισε από τα αριστερά, αλλά το σουτ του Bendeke πήγε πολύ μακριά από το σημείο πέναλτι.

39Σε: Ο Παλάς άγγιξε το γκολ, καθώς ο Τόκινς χτύπησε το κεφάλι του μετά από φάουλ, αλλά έδειξε τη θέση.

Στην πραγματικότητα, σε ηλικία 42 ετώνΣε: Στο λεπτό, ο Leno απέρριψε εντυπωσιακά το νέο σουτ του Bendeke.

46Σε: Ο πυροβολισμός του Begerin μόλις βγήκε, ενώ στο 70ο λεπτό ο Leno έφυγε από μεγάλη απόσταση μετά το σουτ του McArthur. 73Σε: Το κεφάλι του Holding μόλις βγήκε, ενώ ο Pei ήταν στην 89η θέση[[ε από μακριά, έφυγε έξω.

ΑΡΣΕΝΑΛ: Λένο, Λουίζ, Χόλντινγκ, Μπεγερίν, Τζάκα, Μέιτλαντ Νάιλς (65’ Πεπέ), Θεμπάγιος (69’ Παρτέι), Σμιθ Ρόου, Σακά, Λακαζέτ (81’ Ενκετιά), Ομπαμεγιάνγκ

ΠΑΛΑΣ: Γκουαΐτα, Γουόρντ, Τόμκινς, Κουγιατέ, Τάουνσεντ, ΜακΆρθουρ, Μίτσελ, Μιλιβόγιεβιτς (89’ ΜακΚάρθι), Εζέ, Μπεντεκέ (80’ Αγιού), Ζαχά