Το όνειρο “λιοντάρια” να καλέσω τον ShootandGoal

Στο στάδιο της Μαδέρας, η Nacional καλωσορίζει τη Sporting Lisbon για το 13ο παιχνίδι της κατηγορίας Primera.

0383: CD Nacional Madeira – Sporting CP 20:30 («Μαδέρα Στούντιο»)

Εθνικός: Έκανε ένα διάλειμμα την περασμένη Κυριακή (3/1) μετά την αναβολή του εντός έδρας αγώνα εναντίον του Guimaraes λόγω των περιπτώσεων κοροναϊού σε αντίπαλους. Η τελευταία συνάντηση του “Nacional” πραγματοποιήθηκε στις 27/12, όπου χωρίς να πειστεί, κατάφερε να πετύχει αυτό που ήθελε, νικώντας την Tondela 2-0. Ο στόχος του Μιχαήλ από τη Μαδέρα σε 34 δευτερόλεπτα έθεσε την ομάδα μπροστά από το σκορ “, ενώ στο 28ο λεπτό είδε πώς έμεινε ο αντίπαλος με δέκα. Ωστόσο, υπήρχαν στιγμές στο πρώτο ημίχρονο που διακινδύνευαν ισοπαλία. Μετά από ένα γρήγορο πλεονέκτημα γκολ, στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό του πλεονέκτημα, σημειώνοντας το δεύτερο γκολ και σκοτώνοντας το παιχνίδι. Έτσι, σημείωσε 13 πόντους από την επικίνδυνη ζώνη του 9ου επιπέδου του τουρνουά μόνο +2.

Ειδήσεις αγώνων: Το Kalindin (πίσω) δεν είναι έτοιμο.

Πιθανή σύνθεση. Ντάνιελ, R. Fritas, Pedrao, Cal, Vigario, Michael, Borges, T. Ramos, Gore, Camacho, Riascos.

Αθλητισμός: Έρχεται στο παιχνίδι ενάντια στο “Braga” 2. Από μια μεγάλη νίκη εντός έδρας με σκορ 0, για να μπείτε στη νέα χρονιά με τον καλύτερο τρόπο. Αθέμιτο σκορ για τους φιλοξενούμενους, καθώς ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί, ο τερματοφύλακας “λιοντάρια” Adan έσωσε την ομάδα του αρκετές φορές, και σε άλλη περίπτωση σώθηκαν από το τερματικό. Έτσι, το “Sporting”, εκμεταλλευόμενο την αμυντική αδράνεια “Braga”, σημείωσε δύο γκολ (54 ′, 78 🙂 և αυξήθηκε από τη δεύτερη θέση 32 πόντους և + 4 πόντους, συνεχίζοντας να οδηγεί τον αγώνα της Πρέμιερ Λιγκ.

Ειδήσεις αγώνων: Ο Cabral (επιθετικός) επιστρέφει.

Πιθανή σύνθεση. Adan, Fedal, Coates, Neto, Poros, Palinia, Jo oo Mario, Nuno Mendes, P. Gonzalves, Ν. Σάντος, Τόμας.

Ιστορικό: Στο σπίτι στους αγώνες πρωταθλήματος, το “Nacional” μετρά μόνο μία νίκη και το “Sporting” παρακάμπτοντας τέσσερις βαθμούς. Τρία ακόμη παιχνίδια έληξαν με ισοπαλία.

19.04.19: Πρέμιερ Λιγκ: Εθνικός: Αθλητισμός: 0: 1:
28.10.16 Πρέμιερ Λιγκ: Εθνικός: Αθλητισμός: 0: 0:
13.02.16 Πρέμιερ Λιγκ: Εθνικός: Αθλητισμός: 0: 4:
21.12.14 Πρέμιερ Λιγκ: Εθνικός: Αθλητισμός: 0: 1:
03.05.14 Πρέμιερ Λιγκ: Εθνικός: Αθλητισμός: 1: 1:
15.12.12 Πρέμιερ Λιγκ: Εθνικός: Αθλητισμός: 1: 1:
22.04.12 Πρέμιερ Λιγκ: Εθνικός: Αθλητισμός: 2: 3:
27.02.11 Πρέμιερ Λιγκ: Εθνικός: Αθλητισμός: 1: 0:

ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ Πέμπτη ΔΩΡΟ:Οι Πέμπτες είναι πολύχρωμες.