Το AZ Armament Paphos νίκησε τον Ολυμπιακό με το SUPER STAR Valakari կատար έκανε έξι βήματα

Η Πάφος είχε εντυπωσιακή νίκη 5-0 επί του Ολυμπιακού απόψε.

Με αυτήν τη νίκη, η Πάφος σημείωσε 24 πόντους στο πρωτάθλημα, καθώς και τον τρέχοντα αντίπαλό του, που βρίσκεται στην έκτη θέση, κάνοντας ένα σημαντικό βήμα έξι πόντων.

Η Ντόξα είναι στην έκτη θέση με 24 πόντους.

Όσον αφορά το σημερινό παιχνίδι, τα πρώτα 20 λεπτά πέρασαν χωρίς μεγάλο γύρο για τις δύο ομάδες με μεταβλητό χώρο, αλλά με την πάροδο του χρόνου, η γηπεδούχος ομάδα κέρδισε μέτρα στο γήπεδο, ήταν πιο επικίνδυνες από τον Ολυμπιακό.

Μετά από μερικές προειδοποιητικές βολές, η Πάφος άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό με ένα καλό πέναλτι από τον Βαλάκαρι.

Μετά το γκολ της Πάφου, το γήπεδο κατέβηκε, և 1 λεπτό αργότερα, το τρομερό σουτ του Βαλακάρι κούνησε τον οριζόντιο στόχο του Ολυμπιακού, στερώντας τη δεύτερη μπάλα από το γκολ της ομάδας του.

Γκολ, που έφτασε στο τελικό στάδιο 2 λεπτά αργότερα στην περιοχή του Ολυμπιακού.

Συγκεκριμένα, μετά από λάθη στην άμυνα της ομάδας της Λευκωσίας, ο Βαλακάρι έκανε ένα σουτ που απορρίφθηκε από τον Καράδη, έσπρωξε το δεύτερο σουτ του Πάνασον, αλλά ο Τόρες πήρε ξανά το πυροβολισμό, κάνοντας το σκορ 2-0. Ήταν μια εποχή που η αμυντική συμπεριφορά του Ολυμπιακού ήταν πραγματικά τραγική.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Πάφος ξεκίνησε καλύτερα, ήταν η ομάδα που απειλούσε το τρίτο γκολ και ο Ολυμπιακός δεν μπορούσε να γίνει επιθετικός.

Και όταν η ομάδα της Λευκωσίας εξισορρόπησε κάπως το παιχνίδι, απειλώντας δύο φορές, στην 61η, ο Torres προχώρησε σε έναν υπέροχο συνδυασμό της ομάδας της Πάφου, κάνοντας το 3-0, և κάπου… το παιχνίδι τελείωσε.

Η Πάφος συνέχισε να βάζει το πόδι του στο αέριο, σημειώνοντας το τέταρτο γκολ στο 77ο λεπτό μετά από ένα καταπληκτικό πέρασμα από το Valacari στον Murphy.

Ποιος σκόραρε το πέμπτο γκολ της Πάφου μετά την αντεπίθεση το 1989 և τη δεύτερη ομάδα, που έλαβε χώρα από κοντά, όταν πριν από δευτερόλεπτα πέτυχε το οριζόντιο γκολ.

Στο τέλος του αγώνα είδε ότι η Πάφος πέτυχε μια τεράστια νίκη, ակ Ο Ολυμπιακός κλήθηκε να συγκεντρώσει τα κομμάτια του, λαμβάνοντας υπόψη τη συνέχεια.

ΜΙ: ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ IVE ΚΑΙ IVE I