Το “Betis” εκμεταλλεύεται την απουσία του αντιπάλου

Ο αγώνας της Betis με τον Osasuna στο Benito Villamarin τελειώνει τον 21ο αγώνα στη La Liga.

2049: Real Betis Balompie – CA Osasuna 22:00 (Μπενίτο Βιλαμάριν)

Μπέτις: Προέρχεται από το εκτός έδρας παιχνίδι με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ (2-2). Το Σάββατο (23/1) στο παιχνίδι στο “Σαν Σεμπαστιάν”, ο Μπέτις επέστρεψε στο σκορ, σημειώνοντας 48 57 և 57 σε γκολ. Ωστόσο, οι οικοδεσπότες σημείωσαν δύο γκολ τα τελευταία λεπτά από τον Canales (85 ′) և Joaquin (90 + 3 :). Τρεις μέρες αργότερα (26/1) έχασε τον αγώνα του κυπέλλου με τον ίδιο αντίπαλο στο “Benito Villamarini”, όπου αυτή τη φορά κατάφερε να επικρατήσει 3-1 στην παράταση. Μόνο στο 13ο λεπτό ο Ojartalal έθεσε τους Basques μπροστά, ενώ ήταν ένας παίκτης μικρός. Οι οικοδεσπότες στη συνέχεια πίεσαν για ισοπαλία χωρίς να βρουν άμεση απάντηση. Το υπόλοιπο των 75 was επιτεύχθηκε στο παιχνίδι καθώς ο Μπέτις έμεινε με έναν παίκτη λιγότερο. Τρία λεπτά αργότερα, ο Canales βρήκε το δίχτυ, ισοπεδώνοντας το σκορ και του έστειλε ένα παιχνίδι υπερωριών μισής ώρας. Εκεί, ο Ινγκλέσιας προκρίθηκε στους προημιτελικούς με δύο προσωπικά γκολ (96 ′, 111 ′), όπου θα αντιμετωπίσει τον Αθλέτικ Μπιλμπάο (4/2).

Ειδήσεις αγώνων: Το τεστ που παρουσίασε ο Diego Lanez (ακραίο) ήταν θετικό, οπότε θα μείνει εκτός. Θα υπάρξουν επίσης οι Claudio Bravo (τερματοφύλακας), Bartra (στάση) και Guido Rodr ես guez (μέσος). Sidney (φελλός) և Το Ruibal (extreme) είναι έτοιμο. Με μια άλλη εξέλιξη, η Sanambria (επιθετικός) θα συνεχίσει να παίζει στο Τορίνο.

Πιθανή σύνθεση. Robles, Emerson, Mendy, W. Ruiz, Miranda, Carvalho, Canales, Joaquin, Fekir, Tejo, Lauren.

Οσασούνα. Στο πρωτάθλημα, έπρεπε να δοκιμάσει τη χαρά της νίκης από το 24/10 խաղ εναντίον του Μπιλμπάο (1-0). Ακριβώς τρεις μήνες αργότερα (24/1) κατάφερε να συγκεντρώσει τους επόμενους τρεις πόντους του, κερδίζοντας 3-1 στο Ελ Σαντάρ της Γρανάδας. Με δύο γκολ από τον Budimir (27 ′, 39 ′), ο “Osasuna” πήρε ισχυρό προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο. Στον αγώνα επιστροφής, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ με ένα γκολ από τον Suarez-Harris (50 ′) για να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Ωστόσο, τέσσερα λεπτά πριν από το 90ο λεπτό, ο Mongagiola (86 ′) έδωσε στην ομάδα του το τρίτο γκολ, το οποίο τερμάτισε τον αγώνα με 10 παίκτες δύο λεπτά αργότερα. Ο Midweek έπαιξε στο Κόπα ντελ Ρέι σε ένα νοκ-άουτ στην έδρα της Αλμερία (0-0), όπου έχασε ένα πέναλτι.

Ειδήσεις αγώνων: Με πολλές απουσίες, η Osasuna θα καταταχθεί οκτώ στο σημερινό παιχνίδι με την Betis. Είναι: imi imi Avila (εμπρός), Ruben (τερματοφύλακας), Arindane (stopper), Roncalia (back / stopper), Brasanic (midfielder), Toro (midfielder), Yoni (winger) և Budimir (forward). Από τη θετική πλευρά, η επιστροφή του Adrian Lopete (επιθετικός).

Πιθανή σύνθεση. Herrera, Vidal, Un. Γκαρσία, Δ. Γκαρσία, Σ. Krut, Mongagiola, Oyer, Ι. Peret, R. Torres, Kaleri, R. Γκαρσία.

Ιστορικό: Στο σπίτι, το “Betis” μετρά πέντε νίκες έναντι του “Osasuna”, μία εκ των οποίων ήταν εγγεγραμμένη στη La Liga. Επιπλέον, το “Osasuna” μετρά μία νίκη.

08.07.20 Λα Λίγκα Μπέτις Οσασούνα 3: 0:
18 Μαρτίου 2017 Λα Λίγκα Μπέτις Οσασούνα 2: 0:
05.04.15 La Liga 2: Μπέτις Οσασούνα 3: 0:
12.01.14 Λα Λίγκα Μπέτις Οσασούνα 1: 2:
08.03.13 Λα Λίγκα Μπέτις Οσασούνα 2: 1:
15.04.12 Λα Λίγκα Μπέτις Οσασούνα 1: 0:

* Με πολλές απουσίες, ο Osasuna πηγαίνει στον Benito Villamar για να αντιμετωπίσει το πρόσφατα προωθημένο Betis. Στην πραγματικότητα, μερικά από αυτά μπορεί: να το επηρεάσουν. (Μια νίκη εντός έδρας 1,98 և είναι η υψηλότερη απόδοση στην αγορά Meridianbet:)

ΠΑΝΙΚΟΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΔΩΡΟ:Κάθε Δευτέρα, απολαμβάνετε επιπλέον 20% μπόνους στην κατάθεσή σας.