Το Faribault Boys Hockey Rolls Over Albert Lea

Η ομάδα χόκεϊ για αγόρια του Faribault Falcons ταξίδεψε με νίκη 5-1 επί του Albert Lea στο Faribault Ice Arena το Σάββατο βράδυ. Ένας Τίγρης κτύπησε το ξωτικό με αποτέλεσμα τον κύκλο εργασιών που ο Zach Siegert ξεκίνησε για ένα πρώτο γκολ 18 δευτερόλεπτα στο παιχνίδι.

Έθεσε τον τόνο για το διαγωνισμό. Στις 5:12 ο Zack Slinger πέτυχε το τρίτο γκολ της σεζόν χάρη στη βοήθεια του Luke Vinar (1). Τα γεράκια ελέγχουν τη δράση.

Οι πρώτοι γύροι στο γκολ ήταν 10-7 υπέρ του Faribault. Ο τερματοφύλακας της Sophomore, Maclain Weasler, είχε μερικές εντυπωσιακές αποταμιεύσεις. Ο Faribault εμπόδισε τον κορυφαίο σκόρερ του Albert Lea, Blake Ulve, από το να πάρει πολλά ποιοτικά σουτ.

Τα Falcons σημείωσαν: 54 στη δεύτερη περίοδο, όταν ο Zach Siegert πήρε το δεύτερο γκολ του παιχνιδιού, ένατο της σεζόν μετά από τη βοήθεια του κατώτερου Grady Goodwin (3).

Ο Junior Keaton Ginter σημείωσε 2:43 στη δεύτερη περίοδο χάρη στην βοήθεια του Oliver LInnemann (5). Ήταν ο 4ος στόχος του Ginter της σεζόν για τη Faribault.

Οι βολές στο δεύτερο γκολ ήταν 10 έως 5 υπέρ των Falcons που είχαν προβάδισμα 4-0.

Ο Faribault θα σκόραρε το τελευταίο γκολ του παιχνιδιού 4:42 της τρίτης περιόδου όταν ο Goodwin πήρε το 4ο γκολ της σεζόν χωρίς βοήθεια.

Ο Albert Lea χαλάσει την προσφορά κλεισίματος του Weasler όταν ο Logan Hacker (5) έκανε ένα πυροβολισμό από το σημείο σε ένα παιχνίδι ισχύος και ο Joseph Yoon (4) ανακατευθύνθηκε το puck που αναπήδησε στο δίχτυ στις 6:08 της τελικής περιόδου ..

Οι Tigers μπήκαν στο παιχνίδι με το καλύτερο ποσοστό παιχνιδιού στο Big Nine 46,2%. Η δολοφονία των Falcons (80,6%) κατέλαβε την 4η θέση στο πρωτάθλημα. Ο Albert Lea ήταν 1 για 3 στο powerplay και ο Faribault 0 για 1, αλλά αυτή η ευκαιρία ήρθε στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού όταν είχαν ήδη τον διαγωνισμό πλήρως.

Το Αυτόματο Σώμα του Malecha του Faribault Crunch Time Faribault Οι παίκτες του παιχνιδιού ήταν οι Weasler και Siegert. Ο Goodwin απονεμήθηκε το Cashwise Foods and Pharmacy of Owatonna Delivery of the Game με το στόχο του και την απόδοση βοήθειας.

Η νίκη εκδίκασε την ήττα 3-1 στον Άλμπερτ Λέια τον περασμένο μήνα και δίνει στον Faribault ένα ρεκόρ 5-4 Big Nine, 5-5 συνολικά. Οι Tigers έπεσαν στο 4-5 στο συνέδριο και στο 4-6 συνολικά.

Τα Falcons ταξιδεύουν στη Mankato West Tuesday, φιλοξενούν το Σάββατο Winona.

Ο Albert Lea είναι στο σπίτι της εναντίον της Winona την Πέμπτη και στο Σάββατο του Ώστιν.

Σε άλλη δράση των Big Nine, η Mankato East πήρε το Northfield 6-4, η Winona άφησε το Red Wing 4-0, ο Rochester Century νίκησε τον John Marshall 4-0. Σε παιχνίδια εκτός συνεδρίου, η Owatonna έπεσε στο δρόμο προς το Minnetonka 5-0 και ο Ρότσεστερ Μάγιο κέρδισε το Dodge County 4-3.

Δείτε πώς τα αθλήματα σε όλο τον κόσμο έχουν επηρεαστεί από την πανδημία.

ΔΙΑΤΗΡΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ: Δείτε πώς τα αθλήματα σε όλο τον κόσμο έχουν επηρεαστεί από τον κοραναϊό