Το Galatasaray επιστρέφει από το Trabzon

πανό61

Τουρκία Σούπερ Λιγκ 15 εβδομάδων, η Γαλατασαράι νίκησε τον Τραμπζονσπόρ 2-0.

Στο 6ο λεπτό, στο πέρασμα του Oğulcan Çağlayan, ο Feghouli χτύπησε σκληρά και ομαλά, πίσω από το πέναλτι, η μπάλα βγήκε με μικρό περιθώριο.

Στο 7ο λεπτό, ο Flavio μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από τον αριστερό σταυρό στο πέρασμα του Djaniny και η μπάλα πήγε αυτόματα από το πλάι.

Στο 11ο λεπτό, ο Djaniny, ο οποίος κινήθηκε με την μπάλα πίσω από την άμυνα στο μακρύ πέρασμα του Flavio από τη δική του μισή περιοχή, πυροβόλησε ένα auta από τη στρογγυλή δερμάτινη θέση στη δεξιά διαγώνια, αντιμετωπίζοντας τον τερματοφύλακα Okan Kocuk.

Στο 16ο λεπτό, ο Emre Kılınç, ο οποίος εισήχθη στην περιοχή του πέναλτι στο πέρασμα του Arda Turan, πήρε τη μπάλα σε δύο κινήσεις.

Στο 25ο λεπτό, η ελεύθερη βολή του Μπέικερ από τα αριστερά και το κεφάλι του Χούγκο στην περιοχή του πέναλτι, ο τερματοφύλακας Okan Kocuk κατάφερε να κλωτσήσει την μπάλα στην επάνω αριστερή γωνία.

Στο 34ο λεπτό, ο Ömer Bayram μπήκε στο παιχνίδι αντί του Feghouli που τραυματίστηκε στο Galatasaray.

Στο 44ο λεπτό, ο Emre Kılınç, ο οποίος κινήθηκε από τα δεξιά και μπήκε στην περιοχή του πέναλτι και έκανε ένα τέρμα με τον Oğulcan Çağlayan, επέστρεψε τη μπάλα από τον τερματοφύλακα Uğurcan Çakır στο κοντινό πεδίο, ο Arda Turan, ο οποίος ακολούθησε τη θέση, έστειλε τον γύρο του δέρματος στο δίχτυ: 0-1.

Η Yellow-Kırmızılılar έκλεισε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα 1-0 μπροστά.

Δεύτερο ημίχρονο

Ο Γαλατασαράι σημείωσε το δεύτερο γκολ στο 55ο λεπτό. Ο Oğulcan Çağlayan, ο οποίος συναντήθηκε με την μπάλα στον αριστερό σταυρό στην ενδιάμεση πάσα του Ömer Bayram, έστειλε τη μπάλα στο δίχτυ με ένα σουτ από το έδαφος, αντιμετωπίζοντας τον τερματοφύλακα. Όταν ο στόχος θεωρήθηκε έγκυρος στην εφαρμογή VAR μετά την απόφαση οφσάιντ, τα κίτρινα-κόκκινα αύξησαν τη διαφορά σε 2: 0-2.

Στο 67ο λεπτό, ο Hosseini, αντί του Hugo, ο οποίος τραυματίστηκε στο Trabzonspor, μπήκε στο παιχνίδι.

Στο 68ο λεπτό, ο Afobe βγήκε από τους αντιπάλους του και μπήκε στην περιοχή του πέναλτι και η μπάλα πήγε αυτόματα από το πλάι.

Στο 73ο λεπτό, μετά το πέρασμα του Serkan Asan, το σουτ του Μπέικερ από έξω από την περιοχή του πέναλτι, ο τερματοφύλακας Okan Kocuk έκανε τον έλεγχο της μπάλας.

Στο 76ο λεπτό, η μπάλα επέστρεψε από τον τερματοφύλακα Okan Kocuk, με το σουτ του Abdulkadir Finger, ο οποίος βγήκε από τους αντιπάλους του στον αριστερό σταυρό και μπήκε στην περιοχή του πέναλτι. Ο Abdulkadir Finger ήθελε να ολοκληρώσει την περιστρεφόμενη μπάλα, αλλά το δέρμα πήγε με το χέρι.

Η Yellow-Kırmızılılar κέρδισε τον αγώνα με 2-0.

Ο Γαλατασαράι ανέβηκε στην ηγεσία

Οι κίτρινοι-κόκκινοι, που αύξησαν το σκορ τους στο 29 με τη νίκη στο προκλητικό Τραμπζονσπόρ μακριά, προχώρησαν μπροστά από τον Αγίτιζ Αλανιάσπορ και πήραν το προβάδισμα.

Παίζοντας το 14ο παιχνίδι στο πρωτάθλημα, η Galatasaray θα περιμένει τον Aytemiz Alanyaspor, ο οποίος θα παίξει αύριο στον 15ο αγώνα της Gaziantep FK, να χάσει πόντους για να κλείσει την εβδομάδα ως ηγέτης.

6 πόντοι στους 2 τελευταίους αγώνες

Ο Γαλατασαράι πρόσθεσε 6 πόντους από τους 2 τελευταίους αγώνες μετά από ήττα 2-1 στο Φατίχ Καραγκούρκ στο δρόμο.

Η Yellow-Kırmızılılar νίκησε τον Göztepe 3-1 στο γήπεδο και ο Trabzonspor 2-0 στο δρόμο και έφυγε με 2 συνεχόμενους αγώνες.

Το τρίτο του Άρντα Τουράν, το πρώτο γκολ του Οσουλκάν

Στο Γαλατασαράι, ο Άρντα Τουράν έφτασε στο τρίτο του γκολ στο πρωτάθλημα.

Ο κίτρινος-κόκκινος παίκτης ποδοσφαίρου, ο οποίος σημείωσε το πρώτο του γκολ στον αγώνα του Demir Group Sivasspor την 8η εβδομάδα του πρωταθλήματος, δεν έμεινε κενός για τον Γκόζτεπε την περασμένη εβδομάδα και τον Τραμπζονσπόρ αυτήν την εβδομάδα.

Ο Oğulcan Çağlayan βίωσε επίσης το πρώτο του γκολ στη Γαλατασαράι.

Ο Taylan Antalyalı τέθηκε σε αναστολή

Ο Taylan Antalyalı, ο οποίος έλαβε κίτρινη κάρτα στο Galatasaray, τέθηκε σε αναστολή.

Ο Taylan Antalyalı δεν θα μπορεί να παίξει στον διαγωνισμό Fraport TAV Antalyaspor την επόμενη εβδομάδα.

Πρώτη ήττα υπό τον Αμπντουλάχ Αβίτσι

Η Τραμπζονσπόρ υπέστη την πρώτη ήττα της υπό την καθοδήγηση του νέου προπονητή της, Αμπντουλάχ Αβίτσι.

Οι μπορντό-μπλουζ, οι οποίοι δεν έχασαν 4 νίκες και 2 ισοπαλίες σε 6 αγώνες με τον Avci πριν στο πρωτάθλημα, πήραν την πρώτη ήττα με τον έμπειρο τεχνικό άνθρωπο σε αυτόν τον αγώνα.

Η αήττητη σειρά 7 εβδομάδων της ομάδας της Μαύρης Θάλασσας τελείωσε με τον αγώνα Galatasaray. Η Μπορντό-μπλουζ είχε 20 πόντους με την ήττα τους.

Η Trabzonspor είδε 2 γκολ σε ένα παιχνίδι για πρώτη φορά υπό τη διοίκηση της Avcı.