Το hat trick του Parker πυροδοτεί τον Joplin πέρα ​​από το Πίτσμπουργκ

7 Απριλίου – Η Sophomore Paisley Parker κατέγραψε ένα hat hat για να πυροδοτήσει τη Joplin μετά το Πίτσμπουργκ 5-0 το βράδυ της Τρίτης σε έναν διαπολιτισμικό αγώνα ποδοσφαίρου κοριτσιών στο JHS Sports Complex.

Μετά από ένα πρώτο σκορ χωρίς σκορ, η Parker σημείωσε τα τρία της γκολ σε 10 λεπτά. Σκόραρε με ένα πέναλτι στο 46ο λεπτό, βρήκε το πίσω μέρος του διχτυού από ένα πέρασμα από την Adeline Dunn στο 55ο λεπτό και έπειτα σημείωσε ξανά ένα λεπτό αργότερα από μια βοήθεια του Brynn Driver.

Η Morgan Ferro μετέτρεψε ένα πέναλτι για να κάνει 4-0 στο 63ο λεπτό και η Kaylea Green σημείωσε στο τελευταίο λεπτό.

Ο Τζόπλιν (2-1) κράτησε ένα πλεονέκτημα 13-0 στα σουτ επί του τέρματος. Ο τερματοφύλακας Purple Dragons Mercedes Angeles έκανε οκτώ σώσεις.

Οι Eagles έχουν έναν άλλο εντός έδρας αγώνα στις 5 μ.μ. την Πέμπτη εναντίον του Monett.