Το TOFAŞ κέρδισε άνετα στο σπίτι – Νέα

Ενώ τα πρώτα μέρη του αγώνα ήταν η σκηνή των αμοιβαίων αριθμών, το TOFAŞ, το οποίο αύξησε τα γρανάζια στο τελευταίο μέρος, ολοκλήρωσε την περίοδο με υπεροχή σκορ 19-13.

Μετά τα καλάθια μεσαίας εμβέλειας των Muhsin και Berkan, το TOFAŞ τράβηξε τη διαφορά σε διψήφια ψηφία: 25-15. Ο Keravnos, ο οποίος αντιστάθηκε στο τέλος της περιόδου, παρέμεινε στο παιχνίδι με τους αριθμούς των Rozzell και Williamson, ενώ το TOFAŞ πήγε στο δωμάτιό του με προβάδισμα 36-32.

Έχοντας ξεκινήσει καλά στην επιστροφή, το TOFAŞ αύξησε τη διαφορά σε διψήφια ψηφία μετά τους πόντους του Christon: 42-32. Το TOFAŞ, που σκληρύνει την άμυνα του και δεν έδωσε στον αντίπαλο εύκολη επίθεση, έπιασε τον ρυθμό του παιχνιδιού και η διαφορά αυξήθηκε σε 16 στο 25ο λεπτό: 52-36. Κυριαρχώντας καλά στο παιχνίδι μετά από αυτή τη στιγμή, το TOFAŞ ξεκίνησε μπροστά με 63-49 την τελευταία περίοδο.

Η ελληνοκυπριακή ομάδα της Νότιας Κύπρου, η οποία συνέβαλε στο σκορ από 7 διαφορετικούς παίκτες, προσπάθησε να αντισταθεί με τους πόντους που βρήκαν στην αρχή της περιόδου. Ωστόσο, το TOFAŞ, που πήρε τα αποτελέσματα άνετα με το Zubcic αποτελεσματικό στα παιχνίδια ποτ, κέρδισε το παρκέ 78-67.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η TOFAŞ πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στο γκρουπ. Η φιλοξενούμενη ομάδα έχασε επίσης το πέμπτο παιχνίδι.