Τρένο “Crimson”, παρελθόν “Macareo” / Bonded for Olympiacos.

Η ένωση κέρδισε από την έδρα του Ολυμπιακού στο 51ο λεπτό με ένα πέναλτι από τον Ντένινγκ. Ο Ολυμπιακός συμμετέχει σε 21 πόντους Παραλιμνίτων, ο οποίος παραμένει σε 24.

Ο αγώνας.

Στο 4ο λεπτό του αγώνα, ο Κα έκανε μια ατομική προσπάθεια από τα αριστερά, γύρισε την περιοχή, αλλά την τελευταία στιγμή το έπιασε και ο Κυριάκου οδήγησε στη γωνία.

Τρία λεπτά αργότερα, η Ένωση είχε μια μεγάλη ευκαιρία μετά το κόρνερ του Θεόδωρου, ο Κοσμάς έφτασε, αλλά η μπάλα αναπήδησε.

Μια άλλη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό στο 14ο λεπτό, όταν ο Πεχλιβάνης έκανε μια στροφή, αλλά εκεί ο Κα δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στο δίχτυ.

Στο 23ο λεπτό, ο Ολυμπιακός βρήκε το δίχτυ όταν το γκολ του Γκατσκι σκόραρε, αλλά το γκολ δεν επιτρέπεται ως οφσάιντ όταν η απόφαση επιβεβαιώθηκε από την VAR.

Τρία λεπτά αργότερα, η Ένωση είχε μια μεγάλη ευκαιρία όταν ο Θεόδωρος προσγειώθηκε στο Ντένινγκ, μπήκε στην περιοχή – έπαιξε το παιχνίδι, αλλά η μπάλα μόλις βγήκε.

Στο 33ο λεπτό, ήταν η σειρά του Ολυμπιακού, ο οποίος απειλούσε στο σταυροδρόμι του Μανρίκ, η μπάλα έφτασε στον Μάνσις, ο οποίος έπαιξε το παιχνίδι, αλλά η μπάλα έφυγε, οπότε έμεινε εκτός.

Με την επανάληψη του παιχνιδιού στο 50ο λεπτό, η Ένωση κέρδισε ένα πέναλτι στα χέρια του Σωτηρίου στην περιοχή. Η VAR ενημέρωσε τον αιτούντα για να δει το στάδιο, և αφού διερεύνησε, αποφάσισε να σφυρίξει το αδίκημα. Η εκτέλεση πραγματοποιήθηκε από τον Ντένινγκ, ο οποίος έκανε 0-1 για την Ένωση.

Στο 66ο λεπτό, ο “Ολυμπιακός” είχε μια καλή ευκαιρία να εξισώσει το παιχνίδι, αλλά ο ισχυρός πυροβολισμός του Kay σταμάτησε από τον Γκατσέφσκι.

Ο επόμενος καλός γύρος του Ολυμπιακού έφτασε στον τελικό, στην πραγματικότητα ήταν διπλός. Στο 89ο λεπτό, ο Gustavo σημείωσε, ο Kostov χτύπησε το κεφάλι του, ο Gachsky το μπλόκαρε, η μπάλα έφτασε ξανά στον Kostov, ο οποίος έκανε μια νέα προσπάθεια, αλλά ο τερματοφύλακας της Ένωσης είπε ξανά “ΟΧΙ”.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα Shootandgoal.