Τρία χρόνια αργότερα, διπλασιάστε στο San Mamés της Βαρκελώνης

Διπλασιασμένος στην έδρα του Μπιλμπάο εναντίον της Μπαρτσελόνα, οι Καταλανοί κέρδισαν 3-2, φέρνοντας τη διαφορά τους από την Ατλέτικο σε 7 πόντους, αλλά 2 παιχνίδια. Η Blaugrana είχε τρία χρόνια για να κερδίσει το Pit Lions.

Στο 3ο λεπτό, ο Μπιλμπάο έφυγε ωραία στον αγώνα, ο Μπένσεντορ πήρε το κατακόρυφο, και ο Ουίλιαμς έφυγε από το κέντρο, χτενίστηκε, απέφυγε τον Λάνγκλεϊ kick με ένα πέναλτι, έφτασε στο 1-0.

Στην πραγματικότητα, στο 6ο λεπτό, ο Μπιλμπάο βγήκε πάλι στον μετρητή και ο Muniain άνοιξε την αριστερή πλευρά στον Κάπα, ο οποίος πυροβόλησε στο πλευρικό δίχτυ, ενώ στο 7ο λεπτό, ο Μέσι στράφηκε δεξιά, ο Γκρίιζμαν εξισορρόπησε τέλεια τον Dest, ο οποίος χτύπησε από το ύψος της περιοχής, είδε ότι ο Simon έσωσε εντυπωσιακά. :

Στο 13ο λεπτό, ο Simon είπε όχι στο σουτ του Dembele από έξω από την περιοχή, μέχρι το 13ο λεπτό, ο Messi σκόραρε από τα αριστερά, ο De Jong γύρισε αμέσως στη δεύτερη θέση και ο Pedri ισοφάρισε 1-1 με κεφαλιά. ,

Στο 21ο λεπτό, ο Σάιμον έσωσε με δυσκολία μετά το σουτ της Άλμπα, μέχρι το 37ο λεπτό, ο Πεδρί κτύπησε τον Μέσι με μια υπέροχη φτέρνα, που το έκανε 1-2 με ένα όμορφο σουτ. Στο 40ο λεπτό, ο αριστερός πυροβολισμός του Griezmann σταμάτησε τον Simon, και στο 42ο λεπτό, ο Μέσι έκανε ένα σουτ που πήγε λίγο έξω.

Ο πυροβολισμός του Williams εναντίον του Arajojo στο 51ο λεπτό πήγε λίγο, μέχρις ότου το γκολ του Messi δεν επιτρεπόταν στο 53ο λεπτό, και στο 59ο λεπτό το φοβερό ψεύτικο σουτ της Αργεντινής βρήκε το βασκικό τερματικό.

Τέλος, στο 62ο λεπτό, ο Griezmann έκανε ένα πέρασμα από τα αριστερά και ο Messi έκανε μια ωραία κίνηση για 1-3.

Στο 71ο λεπτό, η Nuniet έσωσε μπροστά από τον Dembele և, στο ίδιο λεπτό, ο Messi είχε ένα άλλο γκολ και στο 90ο λεπτό, μετά από το λάθος του Messi, ο Berenger το πήρε, έβγαλε τον Munia, ο οποίος το μείωσε στο 3-2.

ΜΠΙΛΜΠΑΟ. Simon, De Marcos (64 ‘Danny Garcia), Yuri, Martinez, Kappa, Unai Nunes, Raul Garcia (80’ Morsigio), Vesga (64 ‘Berenger), Venedor, Muniain, Williams

ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ. Ter Stegen, Araujo, Langley, Alba, Dest (75 ‘Mingetta), Busquets, De Jong, Pedri, Messi, Griezmann, Dembele (78’ Brettwight).

Πηγή: aek365.org