Τρεις πόντοι για τη ζωή και την Αγγλία, συμμετοχή για τη Nicola

Έχουμε δει εδώ και πολύ καιρό ότι τόσοι πολλοί Κύπριοι στο εξωτερικό γιορτάζουν νίκες με τις ομάδες τους, ακόμη και με λεπτά συμμετοχής στα πόδια τους. Μετρήσαμε έξι για το περασμένο Σαββατοκύριακο.

Ας ξεκινήσουμε από την αρχή. Ο εκπρόσωπος της Crowley στην Αγγλία Nick κλειδί Arulan և Leighton Orient Hector Kyprianou ήταν το κλειδί για τις νίκες των ομάδων τους. Ο Ruel Sotiri παίζει επίσης για τον Leighton, αλλά πρόσφατα υπέστη τραυματισμό.

Στο Βέλγιο, ο Konstantinos Lifis κράτησε το “μηδέν” στην άμυνα του Standard εναντίον του Bershot, και στην Πορτογαλία, ο Άγγλος Κύπριος Marcus Edwards ήταν και πάλι βασικός παίκτης στο πουκάμισο “Guimaraes”, αυτή τη φορά στη νίκη επί της Santa Clara.

Στην Ελλάδα, ο Νικόλας Ιωάννου αργότερα αγωνίστηκε με τη φανέλα του Άρη. Ο Κύπριος αμυντικός δεν αποτελεί προτεραιότητα για τον Άκη Μάντζιο στην αριστερή πλευρά της άμυνας, αλλά είναι αποφασισμένος να αγωνιστεί για τη δεύτερη θέση στα υπόλοιπα σημαντικά παιχνίδια, στον αγώνα για τη δεύτερη θέση. Το γεγονός ότι ήρθε ως αλλαγή, ακόμη και στο νικητήριο παιχνίδι εναντίον του “Παναθηναϊκού” “Απ. Νικολαΐδης “, είναι ένα βήμα.

Τέλος, δεν είναι λιγότερο σημαντικό … “Νοτιοκορεάτης” Valentinos Sielis, ο οποίος για άλλη μια φορά έπαιξε σημαντικό ρόλο στο νικηφόρο παιχνίδι του Busan I-Park.

Ας ρίξουμε μια πιο προσεκτική ματιά στο τι έχουν κάνει οι Κύπριοι στο εξωτερικό.

Αγγλία:

Jack Rawls (Stevenage): Ήταν εκτός δράσης στο σπίτι από το Mansfield 1. Από την ήττα με σκορ 0.
Ason Eason Δημητρίου (Σάουθεντ Γιουνάιτεντ) Στο παιχνίδι εναντίον του “Exter” 0: 0:
Χάρι Κυπριανού (Southend United) Δεν βρισκόταν σε αποστολή εναντίον του Έξετερ.
Ruel Sotirio (Leighton Orient). Δεν ήταν στη λίστα για το Barrow 2. Για νίκη με σκορ 0.
Έκτορας Κυπριανού (Leighton Orient). Το κλειδί ήταν στη νίκη 2-0 επί του Barrow καθ ‘όλη τη διάρκεια του 90ου λεπτού.
Nick Tsarulla (Crowley Town). Ο νεαρός Ελληνοκύπριος full-back ανέλαβε τη θέση του καθώς έπαιξε βασικό ρόλο σε έναν άλλο αγώνα, αυτή τη φορά εναντίον του Τσέλτενχαμ (0: 0).
Άντριου Ελευθερίου (Ντάγκενχαμ) Δεν ανακοινώθηκε στην ομάδα για τη νίκη 3-2 επί του “Solihull”.
Αντώνης Βασιλείου (Μπάρνετ). Έμεινε έξω από το παιχνίδι ενάντια στον Aldershot (3: 1).

Ιταλία

Γρηγόρης Καστάνος ​​(Frosinone). Το κλειδί είναι η ήττα 2-0 από τον Pordenone σε όλα τα 90 λεπτά.
Αγάπιος Βρίκης (Κατάνια): Ο νεαρός Κύπριος επιθετικός παρέμεινε στον πάγκο από το “Katanzaro” 2. 0 εκτός έδρας παιχνίδι.

Πορτογαλία

Αντρέας Κάρο (Μαρίτιμο): Ο Κύπριος αμυντικός έπαιξε καθοριστικό ρόλο καθ ‘όλη τη διάρκεια του αγώνα στο Belenenses, όπου η ομάδα του έχασε 2. Με σκορ 0.
Marcus Edwards (Γκιμαράες). Ήταν στην αρχική σύνθεση και στο 87ο λεπτό αντικαταστάθηκε στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Σάντα Κλάρα (1: 0).

Ολλανδία:

Μιχάλης Ιωάννου (Ρόντα). Αυτός 3: Έμεινε εκτός γηπέδου με 3 πόντους στο παιχνίδι εναντίον της Μπρέντα.

Βέλγιο

Κωνσταντίνος Λάφης (Standard Liege): Κύριο: 90 λεπτά στη νίκη εντός έδρας – 3. 0 στο Bershot.

Ελλάδα

Νικόλαος Ιωάννου (Άρης). Μετά από αρκετό καιρό, η συμμετοχή του Κυπριακού αμυντικού, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 90ο λεπτό στο 90ο λεπτό νίκη επί του “Παναθηναϊκού”
Ιωάννης Κωστής (Λεβαδάκος). Στο 69ο λεπτό, έκανε μια αλλαγή στην ήττα εντός έδρας του Ιονικού 2-1.
Νέστορας Μητίδης (Λεβαδάκος). Μπήκε στο παιχνίδι στο 82ο λεπτό του αγώνα εναντίον του Ιωνικού.

Ian anis Mavru (ΑΕ Καραϊσκάκης): Δεν έπαιξε 1-1 στο σπίτι ενάντια στη Ντόξα Δράμα.

Σκωτία:

Alex Gogich (Hibernyan). Ο Κύπριος αμυντικός αναπνέει ανακούφιση καθώς παρέμεινε στον πάγκο στο εκτός έδρας παιχνίδι της Stranraer 4-0 εναντίον της Σκωτίας.
Anthony MacDonald (Ινβερνές) Ο επόμενος αγώνας της Ινβερνές θα διεξαχθεί αύριο (20/4) στο σπίτι με την Νταντί.

Σλοβακία

Danilo Spoliarich (Zeblin Michalovce): Είναι από το Serendipity 2: Δεν έχασε το εκτός έδρας παιχνίδι με σκορ 0.

Βουλγαρία

Πιερός Σωτηρίου (Ludogorets). Δεν είχε ανακοινωθεί στη λίστα, όπου έπαιξε νίκη 3-0 επί της Σόφιας Λέβσκι.
Παναγιώτης Λούκας (Τσάρσκο Σέλο). Ο νεαρός επιθετικός παρέμεινε στον πάγκο στη νίκη εντός έδρας έναντι της ΤΣΣΚΑ Σόφια 2. 1 βαθμολογία.

Αυστραλία:

Αντώνης Μάρτης (MacArthur). Στο 75ο λεπτό του αγώνα ενάντια στο “Newcastle ets” 2: Υπήρξε μια αλλαγή με σκορ 2.

Νότια Κορέα

Valentinos Sielis (Busan I-Park): Ο Κυπριακός αμυντικός έπαιξε βασικό ρόλο στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ιογκάμι 2-1.