Τρεις πόντοι για τον Ερμή στο ντεμπούτο του … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Στο πρώτο παιχνίδι του 24ου παιχνιδιού, μια μεγάλη νίκη για τον Ερμή, ο οποίος νίκησε τη Ντόξα 2-1 στο ντεμπούτο του Νικολά Μαρτίτη.

Για άλλη μια φορά, ο πρωταγωνιστής της ομάδας Aradippous, ο Rusias, ο οποίος σημείωσε γκολ κατά την αναβολή του αγώνα, έδωσε στη ομάδα του μια νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 50ο λεπτό με τον Κίκας (50 ‘), και ο Κοβάτσεβιτς τράβηξε το παιχνίδι στο 68ο λεπτό του αγώνα.

Τα φτερά με το τρίγωνό τους έφτασαν τους 24 πόντους գրավ στη 10η θέση πήραν το APOEL և Union.

Η σύνθεση των δύο ομάδων.

Ερμής (Ν. Μαρτίδης). Kaike, Dimitriou, Gabriel, Meira, Cyprus (54 ‘Russia), Diaz, Folbrecht, Kovasevich (85’ Papatanasiuu), Holt, Kyriakidis (54 ‘Executor), Sindibe (77’ Karagunis).

Δόξα (Κ. Σάκκας): Σισκόφσκι, Ένγκλζου, Μακτάρης, Σαντίκ, Οικονομήδης, Κάλο (64 ‘Μπιλάλ), Αζαμόα (73’ ils ilson), Τραϊσκί, Γκολόμπαρτ, Μιντίκκης, Κίκας (88 ‘Χριστόφ).

Σκόρερ: 68 ‘Kovachevich / 50’ Kikas.