Τρεις πόντοι για το APOEL με τον Ensue και τον Garner

Η APOEL νίκησε τον Εθνικό 2-0 στο GSP για την πρεμιέρα πλέι-οφ του Ομίλου Β. Οι Blue-Yellows κέρδισαν 33 πόντους με τη νίκη τους και η ομάδα της Άκνα παρέμεινε με 22 πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Εθνικός Άκνας δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ, όταν στο 22ο λεπτό, το 11 μέτρων του Μ. Αμπάλα χτύπησε τον Μ. Στον Ηλία. Η εκτέλεση πραγματοποιήθηκε από τον Hudobiak, ο οποίος έχασε από το Uzoho.

Ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 41ο λεπτό αφού δεν πέφτει πίσω. Ο Ανουάρ έδωσε στον Κατσαντώνη το προβάδισμα, βρήκε τον ah ahid, ο οποίος με τη σειρά του στράφηκε στον Ensue, ο οποίος σταμάτησε την μπάλα και το έστειλε στο δίχτυ με ένα ισχυρό σουτ 1-0, που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο 62ο λεπτό, οι μπλε-κίτρινοι πήραν το προβάδισμα με δύο γκολ. Ο Ensue έκανε την κίνηση προς τον Clonaridis στα δεξιά, ο οποίος βρήκε τον Garner με μια παράλληλη μπάλα, ο οποίος αγωνίστηκε να το κάνει 2-0 από το κοντινό, που έπρεπε να ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!