Τρελούσαν τους Έλληνες … καλημέρα … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Ο Άρης νίκησε τον Απόλλωνα και τον Μούρνη με 0-1 στον Γεώργιο Καμαρά με το πρώτο γκολ του Νικολάου Ιωάννου με κίτρινο και μαύρο πουκάμισο, το οποίο εμφανίστηκε το 18ο λεπτό μετά την κεφαλίδα του Μπερτόλιου.

Με αυτήν τη νίκη, οι κίτρινοι-μαύροι επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, ισοπαλία και ανέβηκαν στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος με 36 πόντους. Ο Απόλλωνας παρέμεινε στη δέκατη θέση με 18 πόντους.

Ο Άκης Μάντζιος οδήγησε την ομάδα του με διάσημο σκορ 4-2-3-1. Τέλος, ο Siambanis, στα αριστερά, υπερασπιζόμενος τον Ιωάννου, στα δεξιά, τον Sudgren և στο κέντρο, τον Delizisis και τον Rose. Μπροστά τους είναι η Sasha Go Ego, και η Silva, ο Gamma ան Bertolio συμβάλλουν στη μέση, που ανέβηκε πίσω από τον Mancini.

Με τη σειρά του, ο Γιώργος Παράσος επέλεξε 4-4-1-1: τερματοφύλακας Verlust, Bakevanidis, Dominguez, Kalisir և Brusic στην άμυνα, Tsilis, Fation, Cole և Fernandez στο κέντρο, και ο Thomas ήταν στο προβάδισμα.

Στα πρώτα είκοσι λεπτά, ο Άρης ήταν κυρίαρχος με έξι τελικές προσπάθειες. Ο κυρίαρχος παίκτης ήταν ο Νικόλαος Ιωάννου, ο οποίος σημείωσε το πρώτο του γκολ στο 18ο λεπτό σε ένα πουκάμισο του Άρη μετά από μια μακρά περίοδο, όταν έσπρωξε την μπάλα στο δίχτυ μετά από μια κεφαλιά από τον Μπερτόλιο. Αξίζει επίσης να σημειωθούν οι δύο εξαιρετικές αντιδράσεις του Verhulst σε ίσο αριθμό απεργιών από τον Bruno Ghana.

Ο Kiambanis σταμάτησε έπειτα τον Fernandez για τέταρτη φορά για να αντιστρέψει την κίτρινη και αγάπη αντεπίθεση με τον Mancini, ο οποίος απέτυχε να νικήσει τον τερματοφύλακα εντός έδρας στη μεγάλη του στιγμή. Μετά τη δράση του Σάντγκρεν στο 34ο λεπτό, ο Μπερτόλιο είχε καλή απόδοση και το ημίχρονο τελείωσε χωρίς άλλη ευκαιρία, αλλά ο Άρης ήταν κυρίαρχος.

Δεύτερο ημίχρονο

Στο 35ο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου, ο Γκάμα δεν χρησιμοποίησε την εξαιρετική κάθετη πάσα του Μπερτόγλιου στον τελικό του, καθώς και την όμορφη συνεργασία των τεσσάρων παικτών με το τέλος του Λούκας Σάσα στο 52ο λεπτό.

Ο Apollo αντέδρασε στην αύξηση του παιχνιδιού του, προσπαθώντας να βρει έναν ισοσταθμιστή γκολ, αλλά δεν μπορούσε να είναι ιδιαίτερα απειλητικός.

Καθώς οι παίκτες του Paraschos προχώρησαν, η απόδοση του Άρη έπεσε στην περίοδο 55′-75 ‘. Σε αντίθεση με τη ροή του αγώνα հետո Μετά τη μεγάλη ενέργεια του Mancini, ο Άρης δεν βρήκε την τελική προσπάθεια 79 ‘. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο πρώτος τελικός του Απόλλωνα πραγματοποιήθηκε στο 84ο λεπτό με κεφαλιά από τον Ντάουντα. Τα τελευταία δέκα λεπτά, καμία ομάδα δεν έφτασε στο σημείο να δημιουργήσει μια ευκαιρία.

APOLLO SMIRNIS (Γιώργος Παράσχος). Verhulst, Brusic, Dominguez, Bakevanidis, Cole, Bedinelli (68 ‘Munye), Fation (68’ Kitoko), Kalisir (28 ‘Vitlis), Fernanda, N’ 84

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος). Siambanis, Sandgren, Rose, Delizisis, Ioannou (86 ‘Lopet), Lucas Sasha, ze ego, Bertolio (73’ Mateo Garcia), Silva (63 ‘Case), Bruno Gama (73’ Mans) (86) ‘Sakic)