Τσέλσι στο κατώφλι του κουαρτέτου

Και ξαφνικά ένα κουαρτέτο για την Τσέλσι. Το Blues νίκησε τον Σέφιλντ 2-1 για να πλησιάσει πιο κοντά στη Λίβερπουλ, ο οποίος είχε χάσει ντέρμπι νωρίτερα.

Στο 1ο λεπτό, ο McBurney έκανε κάθετη πάσα στον Burkin, ο οποίος πήρε τη θέση του σταυροδρόμι, αλλά έχασε, και στο 6ο λεπτό, μετά το σουτ του Verson, ο Bassam απομακρύνθηκε.

Στο 11ο λεπτό, ο Σέφιλντ κέρδισε ένα πέναλτι για να τραβήξει τον Τσίλγουελ Μπάσαμ, αλλά μετά από μια εξέταση VAR, αποδείχθηκε ότι ο άσσος του Σέφιλντ είχε ξεκινήσει από το παιχνίδι, ως αποτέλεσμα του οποίου η απόφαση ακυρώθηκε.

Στο 36ο λεπτό, ο Chillwell έκανε ένα πέρασμα από τα αριστερά, αλλά ο Bryan παρακάμπτει το Mount, και στο 43ο λεπτό, ο Werner έκανε μια στροφή από τα αριστερά και ο Mont πήρε το σκορ από το σημείο πέναλτι, 0-1.

Στο 54ο λεπτό, ο Riediger γύρισε την μπάλα στον Medi, χωρίς να βλέπει ότι ο τερματοφύλακας του βγήκε στο γήπεδο και σημείωσε το δικό του γκολ 1-1.

Στο σταυροδρόμι, ο Werner έπιασε τη μπάλα μπροστά από τον Rumsdale, ο οποίος τον έριξε κάτω. Ο Κέβιν Φρεντ δεν έδωσε τίποτα, περίπου ένα λεπτό αργότερα ειδοποιήθηκε από το VAR, είδε τη σκηνή, έδωσε το πέναλτι. Ο Zorginio το έκανε τέλεια, κάνοντας 1-2.

Στο 66ο λεπτό, το βουνό διέσχισε από τα δεξιά, αλλά ο Μπογκλ παρακάμψε και οδήγησε μέχρι ο Αλόνσο να πάρει την κεφαλίδα και το επόμενο λεπτό, η κεφαλίδα του Ρούντιγκερ πήγε λίγο πλάγια.

SHEFFIELD:Rumsdale, Bassam, Fleck, Bogle, Egan, Lowe, Bryan (68 ‘Sharp), Norwood (86 r. Brewster), Burke (62 ′ McGoldrick), Ludster, m, Macburney

ΧΕΛΣΙΑMedi, Atpilicueta, Ridiger, Chilwell (62 ‘Hudson Odoi), James Ames, Christensen Kovacic, org orginio, Mount, oud iru (62’ Alonso), Werner (75 ‘Cante)

Πηγή: aek365.org