“Τσέλσι” συναντά, “Τότεναμ” καταρρέει.

Ο Tuchel ανανέωσε την Τσέλσι νίκησε το τραγικό Τότεναμ του Μουρίνιο 1-0 1-0, φτάνοντας στο δεύτερο συνεχόμενο τρίγωνο για πρώτη φορά από τον Νοέμβριο, πλησιάζοντας το 5.

Στο 24ο λεπτό, το org orgignio πήρε το προβάδισμα από 11 βήματα, χρησιμοποιώντας μια ηλίθια ποινή από τη ΓΔ, ο Τσέλσι του Τόμας Τούσελ νίκησε την Tottenham Hotspur 1-0 στο ντέρμπι του Λονδίνου και συνέχισε την αντεπίθεση, πλησιάζοντας στην Premier League.

Οι «μπλουζ» που κάθονται στον πάγκο του γερμανικού προπονητή γιορτάζουν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους για πρώτη φορά από τον Νοέμβριο, ενώ αυτό ήταν το πρώτο τους «τρία σημεία» στη σεζόν του ντέρμπι.

Από την άλλη πλευρά, αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα για την σπασμένη ομάδα του Jose Oz Mourinho.

Περισσότερα μετά από λίγο

Στο 24ο λεπτό, το org orgignio πήρε το προβάδισμα από 11 βήματα, χρησιμοποιώντας ένα ανόητο πέναλτι από τη ΓΔ, ο Τσέλσι του Τόμας Τούσελ νίκησε την Τότεναμ Χότσμπουρ 1-0 στο ντέρμπι του Λονδίνου και συνέχισε την αντεπίθεση, πλησιάζοντας στην Πρέμιερ Λιγκ.