Υπέροχο διπλό για τον Ολυμπιακό … στο ντεμπούτο του Janevski

Ο “Ολυμπιακός”, παρά το ότι ήταν πίσω από το σκορ, κατάφερε να ανησυχεί 1-2 στο “Αμμόχωστο” για το 23ο παιχνίδι του πρωταθλήματος, για να κερδίσει ένα πλεονέκτημα έναντι του “Nama Salamina”.

Οι οικοδεσπότες της Νέας Σαλαμίνας ήταν καλύτεροι στους πρώτους γύρους του αγώνα. Δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 27ο λεπτό. Ο Varela προσπάθησε να περάσει από τα δεξιά, προς το τέρμα του αντιπάλου, և Osey έστειλε τη μπάλα στο δίχτυ 1-0 αφού χτύπησε το κεφάλι του με μια γροθιά μεταξύ των κεντρικών αμυντικών του “Olympiacos”.

Η απάντηση των προσκεκλημένων ήρθε πέντε λεπτά αργότερα. Η Sally έκανε μια ατομική προσπάθεια, φτάνοντας λίγο έξω από τη Σαλαμίνα, νικώντας τον Weselowski 1-1 με ένα όμορφο σουτ, το οποίο σώθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τέλος των έξι λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός κέρδισε ένα πέναλτι εναντίον του Κά, σηματοδοτώντας τον Χριστόφορο. Η εκτέλεση πραγματοποιήθηκε από τον Gustavo, ο οποίος έχασε από τον Weselowski, ο οποίος τον ώθησε πίσω, διατηρώντας το 1-1.

Τέλος, ο Ολυμπιακός κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι περίπου δέκα λεπτά πριν από το τέλος και να πάρει το προβάδισμα. Ο Πεχλιβάνης έβαλε τη Μάντση από το πλάι, που δεν έχασε από το κοντινό 1-2.

Στη συνέχεια, η Σαλαμίνα κατάφερε να τερματίσει το παιχνίδι στο 84ο λεπτό, αλλά ο στόχος του Danilo ακυρώθηκε από το παιχνίδι.

Ως αποτέλεσμα, ο Ολυμπιακός έφυγε από την έδρα της Σαλαμίνας με “διπλό”

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!