Υπέροχο παιχνίδι στην Αμμόχωστο που σχετίζεται με … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Ο Ερμής αντιτίθεται από την AEL, η οποία θέλει να εκμεταλλευτεί τη λάθος κίνηση της Ομόνοιας και να την ξεπεράσει με πόντους.

Το Blues έχει ένα σκληρό παιχνίδι εναντίον μιας ομάδας που διψάει πόντους για να ξεφύγει από το κάτω μέρος του τραπεζιού.

Προφίλ παιχνιδιού.

Ο Ερμής ήταν η ομάδα που πήρε καλύτερα στο γήπεδο και ώθησε να σκοράρει, αλλά η Βοζινία ήταν παρούσα όταν χρειαζόταν.

Τέλος, η AEL, στο αντίθετο μέρος του αγώνα, χτύπησε τον Μάιο με τον ηθοποιό στο 35ο λεπτό και άνοιξε το σκορ.

Ο Torres έκανε μια ατομική προσπάθεια από τα δεξιά, έστειλε την μπάλα, προς χαρά της Τουρκίας, Μαΐου, που σημείωσε 0-1.

Οι παίκτες της AEL γιόρτασαν το γκολ οργισμένα καθώς έγιναν χάος.

Ο Ερμής συνέχισε να βελτιώνεται στο δεύτερο ημίχρονο, σημειώνοντας δύο γκολ σε πέντε λεπτά, τερματίζοντας τον αγώνα.

Στο 53ο λεπτό του αγώνα, ο Falport πέρασε τη μπάλα από τα δεξιά και η Ρωσία βρισκόταν στο κέντρο της άμυνας των φιλοξενούμενων, σημειώνοντας 1-1.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ. ΒΙΝΤΕΟ. Η μπάλα … Η χαρά του Τόρες և Η στάση του Μαΐου απέναντι στον Ερμή

Ο Κύπριος επιθετικός βγήκε μπροστά από την κάμερα, αφιερώνοντας τον στόχο στην οικογένειά του.

Στο 58ο λεπτό, ο Meyran ετοίμασε την μπάλα από τα αριστερά και ο Rusias εμφανίστηκε κατά τη διάρκεια της μπάλας, όπου πήρε ένα δροσερό μέρος 2-1.

Δέκα λεπτά αργότερα, η AEL απάντησε με τον Minas Antonio, ο οποίος έκανε ένα πέρασμα στην περιοχή, σκοράροντας τον Forinidis 2-2.