Φούλαμ “κομμένα” από το κουαρτέτο “West Ham” | Δημοσιογράφος Κύπρος

Η Γουέστ Χαμ έμεινε χωρίς γκολ στα κεντρικά γραφεία της Φούλαμ και δεν μπόρεσε να μπει στην πρώτη τετράδα. Μεγάλη νίκη “Σαουθάμπτον” έναντι του “Νιουκάστλ” (3-2).

Στο πρώτο ημίχρονο, οι ομάδες έκαναν ένα ακριβές σουτ, και ο Kufal είχε μια μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, αλλά το κεφάλι του πήγε πάνω από το μπαρ. Το Ανταράμπιο θα μπορούσε να δώσει στη Φούλαμ μια νίκη, αλλά 0. Το 0 έμεινε στο West Ham, το οποίο τερμάτισε τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω της απόλυσης του Sucek.

Νωρίτερα, το Νιουκάστλ, παρά το γεγονός ότι ξόδεψε έναν παίκτη λιγότερο τα τελευταία 18 λεπτά, νίκησε τον Σαουθάμπτον 3-2 στο σπίτι. Ο Miguel Almiron σημείωσε δύο γκολ για το “Magpies”, ενώ τρεις πόντοι δίνουν οξυγόνο στον Steve Bruce, ο οποίος τώρα έχει την ομάδα από το +11.

Ο Μπράιτον είχε δύο σοκ νίκες απέναντι στην Τότεναμ Χότσμπουρ (1-0) και τη Λίβερπουλ (0-1), αλλά απέτυχε να κάνει και τα τρία, παρόλο που ήταν μπροστά από τον Ντανκ (33 ‘) στο Μπέρνλι, το 1-0 των γηπεδούχων εναντίον του Γκούντμονσον. Το πήραν με σκορ 1. (53 ‘): Και οι δύο έμειναν εκτός.

Πηγή: sdna.gr