Χειρότερη συγκομιδή πόντων μετά τις 14 … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Η “Βαρκελώνη” του Ρόναλντ Κομάν συνεχίζει να απογοητεύει, έχει μόνιμη προέλευση, ειδικά μετά τη νέα της σειρά με το “Κάδιξ” (1: 1).

Η “Μπαρτσελόνα” ήταν μια “αγκαλιά” στο παιχνίδι με το “Κάδιξ” μέχρι το 88ο λεπτό, αλλά εκείνη τη στιγμή ο Λάνγκλεϊ έπεσε σε ένα ανόητο πέναλτι, το οποίο επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να εξισορροπήσουν το σκορ – 1

Το “Blaugrana” είναι τώρα στην τρίτη θέση με 47 πόντους, μπροστά από το “Atletico” -8 στο τραπέζι του τουρνουά. Όπως αποδεικνύεται, ο στόχος του πρωταθλήματος εξαφανίζεται μετά από αυτό το νέο τζελ.

Ωστόσο, αξίζει να σημειωθεί ότι αυτή είναι η χειρότερη συγκομιδή για τον οργανισμό στο νεότερο έτος της ιστορίας του, μετά το 2006/2007, όταν οι Καταλανοί σημείωσαν 46 πόντους την ίδια περίοδο.

Πηγή: gazzetta.gr