Χρυσή μπάλα Kusulos և η κορυφή για την Ομόνοια. Μέτριο παιχνίδι χωρίς καλούς γύρους με τον “Ολυμπιακό” καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο

28 Φεβρουαρίου 2021

48 προβολές

0 σχόλια:

Χρυσή μπάλα Kusulos և η κορυφή για την Ομόνοια.  Μέτριο παιχνίδι χωρίς καλούς γύρους με τον

Στο 52ο λεπτό, με ένα υπέροχο σουτ από τον Κούσουλο, η “Ομόνοια” σημείωσε τρεις πόντους ως μέρος του “Μακάρεο” και παρέμεινε στην κορυφή. Η “Ομόνοια” νίκησε τον “Ολυμπιακό” 1-0 και επέστρεψε στην πρώτη θέση με 59 πόντους. Η “Ομόνοια” είχε μια πολύ μέτρια απόδοση, δεν υπήρχε μικρή απειλή στο σπίτι του “Ολυμπιακού” και η λύση δόθηκε από τον Κύπριο μεσάζοντα με το μεγάλο σουτ, που ήταν το πρώτο παιχνίδι που έπαιξε η Ομόνοια Τότε η «Ομόνοια» έλεγχε εύκολα τον αγώνα, δεν απειλούσε τον «Ολυμπιακό», ο οποίος ήταν καλύτερος πριν το γκολ, θα μπορούσε να προηγηθεί του πρώτου ημιχρόνου.

Ο “Ολυμπιακός” κατάφερε να περιορίσει την “Ομόνοια” στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο δεν μπορούσε να αναγκάσει το παιχνίδι του. Αντίθετα, οι οικοδεσπότες εξουδετέρωσαν τις νίκες των φιλοξενούμενων από τη μία και, από την άλλη, δημιούργησαν συνθήκες για το γκολ. Δεν ήταν δυνατό στο τελευταίο μέρος της επίθεσης λόγω της δυσκολίας του Ολυμπιακού προς τα εμπρός, αλλά και λόγω του Fabiano. Ο τερματοφύλακας της Ομόνοιας κράτησε το σπίτι του ανίκητο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η “Ομόνοια” μπήκε πιο αποφασιστικά και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα. Στο 52ο λεπτό, ο Κούσουλος βρήκε χώρο έξω από την περιοχή και με ένα σουτ έξω από την περιοχή δεν άφησε τον Μιχαήλ, οδηγώντας τους «πράσινους».

Ο στόχος άλλαξε την εικόνα του παιχνιδιού, λαμβάνοντας υπόψη την “Ομόνοια”, οδηγώντας το σκορ μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, εξασφαλίζοντας τους τρεις πολύτιμους πόντους που το επιστρέφουν στην πρώτη θέση του τραπεζιού του τουρνουά.

5. Γωνιά για την Ομόνοια.

5 Γ Ο Γκόμετ βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή its χτυπά, βάζει την μπάλα στα χέρια του Μιχαήλ.

22 Pe Pehlivanis έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε τον Kusulos և εμφανίστηκε στη γωνία.

23 S Η Σάλι διασχίζει την μπάλα. Ο Luftner παίζει την μπάλα με το κεφάλι.

27 το κόρνερ για την Μανρίκε έξω από τη μεγάλη περιοχή.

28 ‘Ο Sally μπαίνει στην περιοχή, ο Fabiano βγαίνει και μαζεύει την μπάλα.

33 ηττημένη… κατάσταση για τον Ολυμπιακό. Ο Mancis μείωσε το προβάδισμα στην περιοχή, με αποτέλεσμα ο υπερασπιστής του Fabiano և Omonia να τον παρακάμψει

36 ‘Ο Μάικλ διώχνει την μπάλα με τη γροθιά του

36 scored Ο Μίνσις σκόραρε εναντίον του Φάμπιανο και ο τερματοφύλακας της Ομόνοια εξουδετερώθηκε.

52 ‘ΓΚΟΛΑΡΑ ΚΟΥΣΟΥΛΟΥ և 0-1. Ο Ian Anis Kusulos βρέθηκε εκτός θέσης: το σουτ άνοιξε το σκορ.

57 ‘Ο Gomez κάνει φάουλ, η μπάλα καταλήγει έξω.

59 ′ Ο Τσεπόβιτς λαμβάνει χώρα στην περιοχή, ο Σωτηρίου σώζει με μπάλα επιστροφής στο σπίτι του Ολυμπιακού.

66 ‘Μετά το πέρασμα του Leizu, ο Chepovich χτυπά. Ο Μάικλ διέκοψε.

72 ‘Ο Gomet παίρνει τη γωνία, ο Luftner χτυπά τη μπάλα με το κεφάλι του, η μπάλα βγαίνει έξω.

74 ‘Ο Tiago στέλνει τη μπάλα στο μισό του γηπέδου, αλλά ο σουτ του όμως φεύγει άουτ.

Ολυμπιακός (Τ. Γιάνσκι). Michael, Psaltis (Κυριάκου 86 ′), Andreu, Sotiriou, Santana, Nani, Manrique, Sali (Hani 60 ′), Manzis (Costov 60 ′), Sarfo (Garoufalias 86 ′), Pechlivanis Kesels 65)

Στον πάγκο: Καραδάης, Κωνσταντινίδης, Λ. Αντρέου, Χαραλάμπους

Ομόνοια (Ch. Berg). Fabiano, Leziacs, Sehu, Hubusa, Luftner, Gomet, Cousulus, Thiago, Loizu, Asante (Duris 81 ‘), Chepovic (Papulis 69’)

Στον πάγκο: Panagi, Kiko, Lang, Vitor, Zionis, Boteak, Kakulis