Όλοι οι αγώνες ολοκληρώνονται στο πρώτο σκέλος των τελευταίων 32 γύρων του UEFA Europa League

Οι αγώνες στο πρώτο σκέλος των τελευταίων 32 γύρων του UEFA Europa League έχουν ολοκληρωθεί.

Στις καλύτερες στιγμές της ημέρας, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε τη Ρεάλ Σοσιεδάδ 4-0 Ο Bruno Fernandes στο 27ο και 57ο λεπτό, ο Marcus Rashford στο 65ο και ο Ντάνιελ Τζέιμς στο 90ο λεπτό σημείωσαν τα γκολ που έφεραν τη νίκη της ομάδας του Μάντσεστερ.

Η Tottenham νίκησε τον Wolfsberger στο 13ο λεπτό, τον Gareth Bale στο 28ο λεπτό, τον Lucas Moura στο 34ο λεπτό, τον Carlos Vinicius στο 88ο λεπτό. Ο Michael Liendl σημείωσε το γκολ της γηπεδούχου ομάδας στο 55ο λεπτό από πέναλτι.

Ο εθνικός ποδοσφαιριστής Hakan Çalhanoğlu μπήκε στον αγώνα στο 82ο λεπτό και ο Μιλάνο έβαλε 2-2 εναντίον του Kızılyıldız. Τα γκολ του Μιλάνου σκόραρε ο Ράντοβαν Πάνκοφ στο 42ο λεπτό και ο Θεό Χερνάντεζ από το πέναλτι στο 61ο λεπτό. Στο 77ο λεπτό του αγώνα, με τον Μίλαν Ρόντιτς να βλέπει μια κόκκινη κάρτα από το δεύτερο κίτρινο, τα ονόματα του Red Star, που είχε 10 άτομα, σημείωσαν τον Guelor Kanga και 90 + 3 από το πέναλτι στο 52ο λεπτό. λεπτά ήταν ο Μίλαν Πάβκοφ.

Από την άλλη πλευρά, η Λέστερ Σίτι έφυγε με ισοπαλία 0-0 από τη Σλάβια Πράγα. Ενώ ο Çağlar Söyüncü, ένας από τους εθνικούς ποδοσφαιριστές, υπηρέτησε 90 λεπτά στη Λέστερ Σίτι, ο Cengiz Ünder μπήκε στο παιχνίδι το 64ο λεπτό.

Η Λιλ φιλοξένησε τον Ajax στον αγώνα όπου οι εθνικοί ποδοσφαιριστές Yusuf Yazıcı και Mehmet Zeki Çelik έπαιξαν στο πρώτο 11. Η γηπεδούχος ομάδα προχώρησε 1-0 με το γκολ που σημείωσε ο Timothy Weah στο 72ο λεπτό. Απαντώντας σε αυτό το γκολ με τον Ντούσαν Τάντιτς από το πέναλτι στο 87ο λεπτό και τον Μπράιαν Μπρόμπι στο 89ο λεπτό, η Άγιαξ κέρδισε 2-1. Ενώ ο Mehmet Zeki Çelik συμμετείχε στον αγώνα για 90 λεπτά, ο Yusuf Yazıcı έφυγε από το παιχνίδι στο 62ο λεπτό.

Η Μπενφίκα είχε ισοπαλία 1-1 με την Άρσεναλ εντός έδρας στον αγώνα, την οποία διευθύνει ο Τούρκος διαιτητής Cüneyt Çakır με άδεια FIFA. Ο Πίζι σκόραρε το γκολ της Μπενφίκα από πέναλτι στο 55ο λεπτό, και ο Μπουκάο Σάκα σκόραρε το γκολ της Άρσεναλ στο 57ο λεπτό.

Ο επαναληπτικός αγώνας των τελευταίων 32 αγώνων θα διεξαχθεί στις 24-25 Φεβρουαρίου.