Όχι Simon, όχι Νίκος, κανένα πρόβλημα. – Ο Κεράβνος συνέχισε το βιολί, κερδίζοντας το ENP

Μπορεί να έχει παρατάξει χωρίς δύο βασικούς ηγέτες, την «ομάδα» και την αντιπροσωπευτική ομάδα, αλλά ο Κεράβνος είχε λύσεις, νικώντας το ENP 78-72 στο Στρόβολο και συνέχισε το βιολί.

Ο Μπράντον Ρόσελ έγινε ο MVP του αγώνα με 25 πόντους (7 τρίποντα, 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ).

Από την αρχή του παιχνιδιού, ο Keravnos πήρε το προβάδισμα և Στην 1η θέση, οι τρεις πόντοι της Rosell έφτασαν στο 8-0 και η διαφορά των 7 θα φτάσει τα διψήφια στο 7 7 (20-9). τρίγωνο του Κορωνίδη. Τα πρώτα δέκα λεπτά έληξαν 22-13.

Στο 12ο λεπτό, μετά από πέντε συνεχόμενους πόντους για τον Κινγκ, οι «κόκκινοι-κίτρινοι» άνοιξαν το σκορ με σκορ 29-15 και οι φιλοξενούμενοι πλησίαζαν το 16ο λεπτό μετά τα καλάθια του Ρόμπινσον και του Φέργκιουσον (33-28 ). Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η διαφορά ήταν έξι βαθμοί (38-32).

Ο Κεράβνος κράτησε το προβάδισμα υπέρ του, παρατείνοντας το μέχρι το τέλος της τρίτης δεκαετίας, ανοίγοντας τη διαφορά σκορ κατά 12 πόντους (59-47). Στο 34ο λεπτό, ο Keravnos αύξησε το προβάδισμα της Rosell κατά τρεις πόντους σε 17 πόντους (70-53) και η ομάδα του Παραλίμνι έφτασε κοντά σε τέσσερις πόντους (71-67) μία ώρα και μισή ώρα πριν από το γήπεδο. ) Οι οικοδεσπότες διατήρησαν τη διαφορά στο σκορ τους ոս τα τελευταία δευτερόλεπτα τα σουτ του Ρόσελ έκαναν το σκορ 78-72 և πήραν την 17η έβδομη ροζ κάρτα τους.

ΔΕΚΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ: 22-13, 38-32, 59-47, 78-72