2021 Πρωτάθλημα Ράλλυ Κύπρου από την HONDA Galatariotis – ENI – East Safari Rally. Γαλαταριώτης x2 !!

Το ράλι του Safari East Safari τελείωσε. Οι αγώνες που διήρκεσαν δύο ημέρες δεν μείωσαν το ενδιαφέρον, ενώ η αντίθεση των συναισθημάτων ήταν το κύριο χαρακτηριστικό της Κυριακής.

Ο αγώνας για νίκη μεταξύ τους είχε μια συγκλονιστική εξέλιξη Βενζίνη: ΕΝΙ: Ιπποδρομίες: Ομάδα: Γαλαταριώτη-Ιωάννου (Volkswagen PoloGTI R5) և: Βενζίνη: ΕΝΙ: Ιπποδρομίες: Ομάδα: Tsoulofta-Elias (Volkswagen Polo GTI R5): Ο Γαλαταριώτης-Ιωάννου ξεκίνησε με τα 8 δέκατα του δεύτερου προβάδιου, υποχώρησαν από το πρώτο ειδικό στάδιο στο δεύτερο, καθώς ήταν 3 δευτερόλεπτα πιο αργά από το oul ulofta-elias.

Το πιάτο έστρεψε υπέρ των πρωταθλητών όταν οι μεγάλοι αντίπαλοί τους αντιμετώπισαν ένα μηχανικό πρόβλημα στο 8ότι: ιδιαίτερο, έτσι δεν μπορούν να είναι ανταγωνιστικοί στο τέλος. Έτσι, επέστρεψαν στην πρώτη θέση, την οποία διατηρούσαν μέχρι το τέλος, σημειώνοντας 2 φέτος. 2, που είναι το αποτέλεσμα που τους κρατά στην κορυφή του τραπεζιού τουρνουά.

Ο Τσουλούφτας-Ηλίας έδειξε ότι έχουν ταχύτητα, αλλά όχι αξιοπιστία. Στον δεύτερο αγώνα στη σειρά, φαινόταν ανεπιτυχής, καθώς αυτή τη φορά αντιμετώπισαν ένα μηχανικό πρόβλημα. Την Κυριακή, κέρδισαν τα πρώτα τρία ειδικά στάδια, ακυρώνοντας το αποτέλεσμα εναντίον τους, αλλά στο δεύτερο μέρος της Χαλόσπιτας, έσβησαν τα όνειρά τους επειδή είχαν σπασμένο άξονα.

Από εκεί, με ένα μεγάλο πλεονέκτημα έναντι του τρίτου στρατηγού, έκαναν μια απλή μετάβαση στα δύο τελευταία ειδικά στάδια και κατάφεραν να τερματίσουν στη δεύτερη.

Σε: Η:8: Η Παντέλη-Χριστοδούλου ξεπέρασε το Citroen DS3 R5 και τερμάτισε τρίτη γενικά. Μαχητούσε μαζί τους για την τελευταία θέση στο βάθρο Βενζίνη: ΕΝΙ: Ιπποδρομίες:Ομάδα: Η Yagou-Chrysostomou (Hyundai i20 R5) և την Κυριακή, όταν ήταν πιο γρήγορη σε όλες τις ειδικές περιπτώσεις, κατάφερε να επιτύχει το θετικό αποτέλεσμα που έψαχναν μετά από μια αποτυχημένη πρεμιέρα.

Με τη σειρά του, η Yagu-Chrysostom δεν είχε καμία απάντηση κατά τη διάρκεια του Pantelis-Chrysostom, χάνοντας έτσι την τέταρτη θέση συνολικά, την ίδια στιγμή που ήταν πρώτη στην κατηγορία R5.

Υπήρξαν επίσης μεγάλες μάχες στην κατηγορία RC2, όπου τέσσερα πληρώματα έδωσαν τα πάντα για να κυριαρχήσουν. Καλημέρα, οι Giorg orgos και Pavlos Englezu (Mitsubishi Lancer EVO9) ήταν οι γρηγορότεροι.

Σε: Η:8: Ο Παφίτης-Βασιλείου (Mitsubishi Lancer EVO9) δεν κινήθηκε με τον ίδιο ρυθμό όπως το Σάββατο, և την ίδια στιγμή, λόγω ενός μηχανικού προβλήματος που συναντήθηκε στο πρώτο μέρος του Dasaki, έπρεπε να επιβραδυνθούν. Σε αυτό το ειδικό στάδιο, οι ελπίδες των Άγγλων αδελφών διακόπηκαν καθώς έφυγαν μετά από ένα ζήτημα ζεύξης.

Έτσι, ο Antonio Pieris (Mitsubishi Lancer EVO10) ացին παρέμεινε Ρώσος ιανός στη μάχη της κατηγορίας RC2. Οι δύο ομάδες είχαν μια μεγάλη μάχη στους τρεις τελευταίους ειδικούς γύρους, όταν το τέλος του αγώνα έδειξε ότι ο Russoyan κέρδισε ανώνυμα μόνο με τα 8 δέκατα του δευτερολέπτου, γεγονός που αντικατοπτρίζει πλήρως το επίπεδο ανταγωνισμού στην κατηγορία.

Εκτός από τη νίκη της κατηγορίας RC2, το ρωσικό γιουάν τερμάτισε επίσης στην πέμπτη γενική θέση, με τον Antonio-Pieris να τερματίζει στην έκτη θέση και στη δεύτερη στην κατηγορία RC2.

Οι έμπειροι Πρόδρομος Πρόδρομος και ο Παναγιώτης Σιάλος (Mitsubishi Lancer EVO7) είχαν έναν εξαιρετικό αγώνα, τερματίζοντας έβδομος συνολικά, πρώτος στην κατηγορία RCS2.

Αν και ο Παφίτης-Βασιλείου τερμάτισε τελικά όγδοος συνολικά, το ρεκόρ είναι μια πολύ καλή απόδοση που έκαναν καθ ‘όλη τη διάρκεια του αγώνα, ειδικά το Σάββατο.

Γράφουν μίλια αγώνα և αγώνα ανά αγώνα. Ο νεαρός Κωνσταντίνος Σιοφέρος-Στέφανος Γεωργίου (Mitsubishi Lancer EVO6) είχε έναν πολύ καλό αγώνα, με πολύ πιο έμπειρους συνδυασμούς που κατάφερε να τερματίσει ένατος συνολικά, ταυτόχρονα ήταν δεύτερος στην κατηγορία RC2.

Ήρεμος και σταθερός καθ ‘όλη τη διάρκεια του αγώνα, ο Μιχαηλίδης-Λάος (Subaru Impreza) τερματίζει στη δέκατη θέση, δείχνοντας ότι αργά βρίσκει την ταχύτητα που θα τους βοηθήσει να επιτύχουν ακόμη καλύτερα αποτελέσματα.

Η κατηγορία δύο ατόμων είχε επίσης υπέροχες μάχες σήμερα, αντισταθμίζοντας πλήρως τους θεατές του αγώνα. Σε: Η:8: Ο ηγέτης από το Σάββατο ήταν ο Τελεβάντος-Σταύρου (Peugeot 208) και ο δεύτερος ήταν ο Μανώλης-Ευριπίδης (Hinda Civic). Ο τελευταίος ξεκίνησε μια μεγάλη αντεπίθεση από τον πρώτο ειδικό γύρο σήμερα, και στον όγδοο ειδικό γύρο γύρισαν τη διαφορά εναντίον τους. Ο Ειδικός Φάνος έπρεπε να κρίνει το τελικό αποτέλεσμα.

Το πρόβλημα με τον αγώνα ανάγκασε τον Μανώλη-Ευριπίδη να φύγει, έτσι το πλεονέκτημα πέρασε και πάλι στο Televanto-Stavro, το οποίο κράτησαν μέχρι το τέλος.

Ο Pantelli-Nikolaidis (Suzuki Swift), που ήταν επίσης πρώτοι στην κατηγορία RC4, τερμάτισε δεύτερος στην κατηγορία δύο ατόμων. Οι νικητές της τρίτης θέσης և η δεύτερη θέση στην κατηγορία RC4 έκλεισαν από τον zi yortsis-Aristodimou με ένα Ford Fiesta.

Με τη νέα τους απόκτηση στον πρώτο τους αγώνα, ένα VW Golf mk3, οι Sophocles-Pantelidis έγιναν νικητές στην κατηγορία RCS1.

Οι Christodululu-Xenophontos (Subaru Impreza), Nestoros-Kalis (Mitsubishi Lancer EVO10), Kiakas-Chrysostom (Mitsubishi Lancer EVO9) πέρασαν επίσης τη γραμμή τερματισμού, αλλά τα πήγαν καλά στον αγώνα, αλλά το μαλακό ελαστικό τα έκανε καλύτερα. να τελειώσω Στις 14ότι: Τοποθεσία և Έλληνες-Μιχαήλ.

Έφτασε τον Κακουράτο-Σιάλο (Toyota Yaris) που έκλεψε το σόου με την πολύ καλή του απόδοση στον αγώνα, αλλά εγκατέλειψε τον αγώνα μετά το τελευταίο ειδικό τεύχος, επειδή το καύσιμο δεν ήταν αρκετό για να επιστρέψουν στο service bag. Κυκλοφόρησαν επίσης σήμερα οι Γιαννούρης-Πέτρου (Mitsubishi Lancer EVO5), Georgiou-Tanousis (Citroen DS3), Christodoulou-Nestoros (Mitsubishi Lancer EVO6), Theofanous-Papandreou (Peugeot 306), Christos and Andreas Mannouris), Σταύρου zi Tziortzis-Cassetta (Suzuki Swift):

Η οργάνωση, που διοργανώθηκε από την Famagusta Racing Car Association, ήταν πολύ καλή, παρά τις δυσκολίες που αντιμετώπισαν πριν από τον αγώνα, ενώ όλα πήγαν ομαλά.

Ο επόμενος αγώνας του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Ράλλυ είναι το Palmtrees Rally, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στις 29-30 Μαΐου. Ο Γαλαταριώτης-Ιωάννου ηγείται του αγώνα πρωταθλήματος με 80 πόντους, μέχρι στιγμής έχουν την πρώτη λέξη στον τίτλο.