AEL- Τα υπόλοιπα αφήνονται στον Τάσο Μάρκου … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Η ένωση κέρδισε μια πολύτιμη և μεγάλη νίκη, καθώς κέρδισαν ένα πλεονέκτημα 1-0 έναντι της AEL στο 20ο παιχνίδι στο Tassos Marcou.ότι: Αγώνας Πρωταθλήματος ΑΤΗΚ.

Η ομάδα του Παραλίμνι πέτυχε μια ακόμη νίκη, την τρίτη στους τελευταίους τέσσερις αγώνες, ανεβαίνοντας στην 11η θέση με 18 πόντους, κάνοντας ένα βήμα προς την παραμονή στην κατηγορία.

Στο 15ο λεπτό του αγώνα, η AEL είχε την ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα, αλλά ο Ganchsky σταμάτησε την ποινή της Riera.

Η ομάδα του Παραλίμνι σημείωσε στο 72ο λεπτό փաստ, στην πραγματικότητα, λίγα δευτερόλεπτα μετά το χαμένο πέναλτι του Φελίπε. Συγκεκριμένα, μετά το κόρνερ, ο Maysurandze έστειλε την μπάλα στο δίχτυ με ένα όμορφο σουτ.

Στο πρώτο λεπτό της καθυστέρησης, η Λεμεσός ισοφάρισε με τη Mae, αλλά το γκολ του επιθετικού AAR απαγορεύτηκε αφού αποκλείστηκε από το VAR.

Τα έργα και των δύο ομάδων.

ENP (Carlos Alos Ferrer): Ganchevski, Mulazimis, Balazic, Barbosa, Kiriakou, Lucero, Kosma, Felipe, Mavrudis (63 ′ Maysorandze), Teodoru (87 ′ Panagi), Markovski (58 ′ Engo).

AEL (Dusan Kerkez): Vosinia, Antonio, Teixeira, Rasso, Santos (89 ′ D. Abraham), Riera (62 ′ Adamovich), rd rdafkoski, Papafotis (62 ′ Maidevats), Torres, Danilo, Babic (62 ′ Mae).

Σκόρερ:: 72 ‘Maisurantse.

Κίτρινος:: – / Riera, Raso, Vozinia: