Aston Villa για την Ευρώπη, Άρσεναλ για κλάμα Δημοσιογράφος Κύπρος

Aston Villa… Για την Ευρώπη. Οι “χωρικοί” έσκυψαν “την Άρσεναλ” (1-0 μέσα) και επέστρεψαν αμέσως στις νίκες σε μια εξάπλευρη διαδικασία.

Ταυτόχρονα, συνέτριψαν περαιτέρω τις «ένοπλες δυνάμεις», οι οποίες στο τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι (0-1-2) έμειναν χωρίς νίκη, χάνοντας επαφή με τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Ο αγώνας ξεκίνησε καλά για τους οικοδεσπότες, οι οποίοι άνοιξαν το σκορ στο 2ο λεπτό, ο Watkins έκανε το γήπεδο μετά τη σειρά του Traore.

Στο 30ο λεπτό, το “Aston Villa” έφτασε κοντά στο 2-0, αλλά ο Traore δεν έβαλε τον Ryan σωστά, ο οποίος οδήγησε στο 50ο και το 54ο λεπτό, με ένα σουτ του Watkins և Grillis έξω από την περιοχή.

Η Άρσεναλ αύξησε την πίεση την τελευταία μισή ώρα, αλλά οι γηπεδούχοι απείλησαν τους “Γκρίλις” (79 ‘) και “Γουάτκινς” (83’) στην αντεπίθεση.

Η πιο ισχυρή ευκαιρία για τους Ners ήταν η 84η, όταν ο Odegard έριξε σκληρά στην περιοχή, αλλά σημείωσε τα σημαδεμένα περιστέρια.

Λεπτομερές πρόγραμμα της 23ης συνάντησης.