CB ρετρό. AEL εναντίον Keravnos 67-62. Μπλε-κίτρινο 15 φλιτζάνια, με απόδοση -15.

Στις 15ότι: για να κερδίσει το κύπελλο, τα κορίτσια AEL μόλις άρχισαν να γιορτάζουν.

Στον συγκλονιστικό τελικό της Kision, η μπλε και κίτρινη ομάδα έβαλε τέλος στην κυριαρχία του Keravnos, η οποία επικράτησε 67-62, παρά την ήττα -15 στον πρώτο γύρο.

Ωστόσο, λόγω της εντυπωσιακής απόδοσης του արագ Stylianidis և Orlovich στο γρήγορο replay, η AEL ενοχλήθηκε, γεγονός που τον οδήγησε να κερδίσει τον πρώτο τίτλο της χρονιάς.

1:ότι: εποχή

Δέκα λεπτά κυριαρχίας ήταν το πρώτο μέρος του τελικού για τον Keravnos, καθώς το σκορ της κόκκινης-κίτρινης ομάδας κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου ήταν 7-21. Τα καλά σημάδια στον Dean, το μεγάλο επιθετικό όπλο της AL, δημιούργησαν προβλήματα στην άμυνα των μπλε-κίτρινων.

Ταυτόχρονα, ο γρήγορος ρυθμός του παιχνιδιού που επέβαλε ο Keravnos, ο οποίος ήταν επίσης αποτελεσματικός στην εξεύρεση στενών λύσεων, ήταν ένας άλλος λόγος για τον οποίο η διαφορά στην εύνοιά του αυξανόταν συνεχώς, φτάνοντας στο +14 στο τέλος του 1.ης: εποχή.

2η συνοικία

Η νευρικότητα και η ισχυρή άμυνα ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά κατά τη διάρκεια του 2ουότι: εποχή. Το χαρακτηριστικό ήταν ότι κατά τη διάρκεια των πρώτων 6 λεπτών σημειώθηκαν μόνο 4 πόντοι, 2 από κάθε ομάδα.

Η AEL δεν έχει βρει ακόμη λύση ενάντια στον αντίπαλό της. Ωστόσο, ο Keravnos δεν βρήκε πολλές λύσεις κατά τη 2η περίοδοότι: εποχή.

Έτσι, αυτή η περίοδος πέρασε χωρίς μερικές διακυμάνσεις, ին Στο τέλος του ημιχρόνου, ο Κεράβνος ήταν μπροστά 15-30.

3:ότι: εποχή

Ακυρώθηκε αποφασιστικά το σκορ, αλλά միջ η μέτρια εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, τα κορίτσια της AEL ξεκίνησαν το replay.

Ως αποτέλεσμα, μειώνουν συνεχώς τη διαφορά. Πριν πέσει στη χαμηλότερη τιμή (31-32) σε κάτι που συνέβη στις 25, όταν ο Κεράβνος φάνηκε να χάνει την εστίασή του στο πρώτο ημίχρονο.

Ο τελικός starting ξεκίνησε ξανά.

Λίγο μετά, η AEL παρακάμπτει το 37-34. Τώρα η ομάδα της Λεμεσού έχει πάρει το παιχνίδι στις μετρήσεις της, προτού κερδίσει 22 πόντους σε 8 λεπτά από τα 15 στο πρώτο ημίχρονο.

Το σκορ τώρα έγινε 43-43.

Τελικά στάδια

Με τρεις πόντους, η AEL ξεπέρασε την AEL με σκορ 58-56.

Ο θεολόγος ισοφάρισε 58-58 με χτυπήματα.

Η ΑΕΛ ήταν μπροστά με σκορ +3 (61-58) :15 39:15 “Ο Κεράβνος μειώθηκε σε 61-59.

Με το νέο τριπλό του Στυλιανίδη, η ΑΕΛ έφτασε στο κύπελλο, καθώς στο 39:37 η διαφορά έφτασε στο 5 (64-59).

Η κατάσταση ήταν πολύ δύσκολη για τον Keravnos τώρα, τελικά αποδείχθηκε.

Η AEL επικράτησε 67-62 և γύρισε -15, έφτασε στα 15ότι: μια φορά στην ιστορία του, κερδίζοντας το κύπελλο.

Διακυμάνσεις – Συμμετοχές – Βαθμοί (τρεις βαθμοί)

Σκορ σε μία σεζόν: 7-21, 11-9, 28-13, 24-19.

Βαθμολογία σε δέκα λεπτά: 7-21, 15-30, 43-43, 67-62.