“Crystal Palace” σοκαρισμένος “Everton” Δημοσιογράφος Κύπρος

Το “Crystal Palace” έφυγε από τα σχοινιά και σημείωσε έναν βαθμό στο “Woodson Park”, καθώς με το γκολ που σκόραρε ο Μπάτσβαι στο 86ο λεπτό, έφτασε το σκορ 1. 1, το παιχνίδι που “χτύπησε” ο Έβερτον για το μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Carlo Ancelotti έχασε την τεράστια ευκαιρία να ανέβει στην πέμπτη θέση, χαμηλώνοντας τα “Tottenham”, “Liverpool”, “West Ham”, ένα σημείο πιο κοντά στο “Chelsea”, το οποίο βρίσκεται στην τέταρτη θέση στο Champions League . εποχή:

Από την άλλη πλευρά, οι “Eagles” έχουν επιτύχει το στόχο να παραμείνουν άνετοι στην κατηγορία για μια σεζόν, καθώς δεν έχουν φτάσει στο +13 στα τελευταία οκτώ παιχνίδια, όπου βρίσκονται αυτή τη στιγμή.

Όσον αφορά τον αγώνα, αφού έχασε πολλές ευκαιρίες με τους Calvert-Levin και Richardson, οι “καραμέλες” κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 56ο λεπτό με ένα γκολ από τον Hames Rodr-guez, δείχνοντας ότι θα πετύχουν μια άνετη νίκη. Ωστόσο, μετά το πέρασμα του Slup το ’86, ο Βέλγος επιθετικός, ο οποίος σημείωσε το γκολ της ομάδας του, έκανε το τελικό σκορ 1-1.

Πηγή: sport-fm.gr