ENP – Ερμής 1-0. Η «φλόγα» του Πάνου του έδωσε τρεις βαθμούς για το χρυσό. (βλέπω)

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

Η ένωση νέων «Παραλίμνι» κέρδισε τη «Χρυσή Νίκη» στον αγώνα για παραμονή στο τμήμα για το 23ο παιχνίδι του πρωταθλήματος, 1-0 στο παιχνίδι εναντίον του «Ερμή», το οποίο δημιουργήθηκε στο 21ο λεπτό από το «ξέσπασμα» του Πάνου. Μετά από δύο συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα, οι Marons επέστρεψαν στις νίκες, αυξάνοντας κατά 24 πόντους, το ίδιο με το APOEL.

Από την άλλη πλευρά, ο Ερμής, μετά την ισοπαλία εναντίον της ΑΕΛ, «δοκιμάστηκε» και πάλι την ήττα, παραμένοντας στους 21 πόντους և 12 πόντους.ότι: θέση. Ήταν η τέταρτη ήττα στα τελευταία έξι παιχνίδια.

Αγώνας:

Το ENP ήταν πολύ καλύτερο κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, η μπάλα ήταν στο παιχνίδι τους – απειλώντας συνεχώς. Στο 21ο λεπτό, ήταν ευτυχής να οδηγήσει το σκορ με ένα μεγάλο γκολ από τον Πάνο, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στο δεξί «παράθυρο» του Kaike με ένα μακρύ σουτ, ο οποίος δεν μπορούσε να κάνει το παραμικρό. Στη συνέχεια, οι οικοδεσπότες συνέχισαν να αναλαμβάνουν την πρωτοβουλία, ο Ερμής προσπάθησε να απειλήσει, αλλά απέτυχε, εκτός από μια καλή απόδοση της Meira από την πλευρά, την οποία ο Gatsky χτύπησε σκληρά στη γωνία. Ταυτόχρονα, ο διαιτητής Τζορτζ Βορ Νικολάου έδειξε πέντε κίτρινες κάρτες μέχρι το 26 ‘.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ερμής μπήκε πιο επιθετικά, πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και έψαχνε ισοπαλία. Οι Maroon ήταν εξαιρετικοί, αλλά η πίεση τους ασκούσε από τους καλεσμένους. Κατάφεραν να αντισταθούν, να απειλήσουν λίγο, να διατηρήσουν το αποτέλεσμα με σχετική ευκολία, υπέρ և των τριών σημαντικών σημείων στον αγώνα τους να παραμείνουν στην κατηγορία.

H TAYTOTHTA WAVE COMPLEX

ENP (Carlos Ferrer): Gachski, Barbosa (74 ′ Mulazimis), Balazic, Kiriaku, Panos, Barney, Lucero, Engo, Teodoru (87 ′ Teodoru), Ribeiro, Denning (79 ′ Markovski).

Ερμής (Μαρίνος Satsias): Kaike, Dimitriou, Holt, Kyriakidis (75 ′ Papatanasliu), Gabriel (82 ′ Dias), Meira (46 ′ Gatarakan), Folbrecht, Cindybe, Kovasic (67 ′ Κύπρος), Ρωσία, Valport (67).

Η έναρξη του αγώνα

2 την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα, για τον Ερμή, μετά το διάλειμμα της Meyra, ο Gabriel εμφανίστηκε στο πίσω μέρος της άμυνας և έκανε το σουτ που βγήκε. Η VAR διερευνά το VAR για άρνηση δικαστικών διαφορών με τη Sennibel στην περιοχή ENP Το παιχνίδι συνεχίζεται ως συνήθως.

Ο πυροβολισμός του Θεόδωρου επεκτείνεται.

Κίτρινη κάρτα 7 ‘στην Enkgo.

10 ′ Κίτρινο և Kovac և για παράπονο.

15 ′ Η τρίτη κίτρινη κάρτα στην αρχή του παιχνιδιού, αυτή τη φορά στο Balazic.

19 շատ Πολύ καλό επεισόδιο για ENP πλήρης և κίτρινη κάρτα στο Fulbrecht.

21: ΣΚΟΠΟΣ: Πανέμορφος Πάνος. Φάουλ από την Barbosa, η μπάλα χτυπά στον τοίχο και στο δρόμο της επιστροφής, ο Γάλλος έστειλε ένα κομμάτι «φωτοβολίδας» στο δεξί «παράθυρο» του Kayke. Ένας από τους πιο όμορφους στόχους του φετινού πρωταθλήματος.

23 ‘Ο Denning σουτάρει έξω από το κουτί, η μπάλα πηγαίνει φαρδιά.

26 ‘Κίτρινη κάρτα προς τον Κυριάκου για την επίθεση της Meira.

30 ′ Καλή στιγμή για τον Ερμή, και η Meyra πλησίασε την περιοχή եց έκανε το σουτ, έστειλε την μπάλα έξω.

Διαμαρτυρίες από το ENP για το πέναλτι, για το σουτ μεταξύ των φιλοξενούμενων, η σκηνή ελέγχθηκε από τους διαιτητές στο VAR, δεν είδαν καμία παραβίαση.

44 ′ Άμεση διακοπή από τη Meyra, από την πλάγια θέση, ο Gachsky έτρεξε στη γωνία με δυσκολία.

Πάνω από το πρώτο μισό

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΙΣΟΥ

46 Me Αντί της Meyra, μία από τις μεταγραφές του Ιανουαρίου είναι η Gatarich.

46 շատ Πολύ καλή στιγμή για τον Ερμή, “καλημέρα” στο δεύτερο ημίχρονο, το σουτ της Ρωσίας από το πέναλτι, ο τερματοφύλακας της ΕΠΓ κυνηγούσε.

59 ավելի Στο δεύτερο ημίχρονο, ο πιο επιθετικός Ερμής κέρδισε τέσσερα κόρνερ, αλλά δεν μπορούσε να χρησιμοποιήσει κανένα από αυτά.

62 ‘Καλή ευκαιρία για τον ENP, στην αντεπίθεση ο Ντένι μπήκε στην περιοχή, γλίστρησε το σουτ, αλλά έστειλε την μπάλα έξω.

67 ′ Διπλή αλλαγή θέσεων για Ερμής, Γεωργίου քերում Κύπρου και Walbort և Kovac և, αντίστοιχα. Ο Μαρίνος Σατσιάς παίρνει τα πόδια των αντιπάλων.

69 ‘Κίτρινη κάρτα στον Executor, έκτη στο παιχνίδι, τρία για κάθε ομάδα.

74 ′ Πρώτη αλλαγή για ENP, εξαναγκασμένη, Mulazimis αντί για Barbosa.

75 γη Αλλαγή για τον Ερμή, Παπαθανασίου για τον Κυκίδη, όλα για όλους.

79 ‘Ο Markowski αντικαθιστά τον Denning.

82 came Ο Γαβριήλ ήρθε, ο Ντίαζ ήταν στη θέση του, ο προπονητής της Κύπρου ολοκλήρωσε τις αλλαγές του.