Ethnikos 2-1 Πάφος. Ο εθνογράφος είναι ζωντανός με τον Μάριο Ηλία.

Με το στόχο του Μάριου Ηλία στο 68ο λεπτό, ο “Εθνικός” κέρδισε μια σημαντική νίκη επί της “Πάφου”.

Στο 11ο λεπτό, οι οικοδεσπότες άνοιξαν το σκορ με τον Παπαγεωργίου, στο 43ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Μπερίγκο, και στο 68ο λεπτό, ο Ηλίας έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Στην πρώτη καλή στιγμή του αγώνα, ο “Εθνικός” άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό. Ο Pa έδωσε στον Παπαγεωργίου την μπάλα, και από ένα ύψος της περιοχής, ο καπετάνιος «Εθνικός» έστειλε την μπάλα στο παράθυρο του Ρούντκο με «βροντή», κάνοντας το σκορ 1-0.

Μετά το γκολ του “Εθνικού”, η “Πάφος” αύξησε τους δείκτες της, αναζητώντας το ισοσταθμιστικό γκολ, αλλά δεν αποτέλεσε ιδιαίτερη απειλή.

Στο 22ο λεπτό, ο Κώνε έκανε χώρο στο παιχνίδι, αλλά ήταν αδύναμος, βρέθηκε στην αγκαλιά του Ρούντκο.

Στο 30ο λεπτό, ο Πάνσον προσπάθησε να χτυπήσει έξω από την περιοχή, αλλά πήγε ψηλά πάνω από το τέρμα.

Η Πάφος κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στο 43. Ο Πάνσον σημείωσε υπέροχο γκολ για τον Τόρες, νίκησε τον Στρατιλάτη 1-1 με τη θέση του.

Στον αγώνα επιστροφής, στον πρώτο καλό γύρο, ο Μάριος Ηλίας έβαλε ξανά τον Εθνικό μπροστά στο παιχνίδι. Ο Zak Akpan τον πέρασε, και ο Κύπριος επιθετικός, με μια όμορφη ατομική ενέργεια και σουτ, έστειλε την μπάλα στο δίχτυ του Ρούντκο, κάνοντας το σκορ 2-1.