Fatih Terim: Θα ήταν εντελώς διαφορετικό αν κερδίσαμε

Ο προπονητής της Γαλατασαράι Φατίχ Τέριμ αξιολόγησε τον αγώνα Τραμπζονσπόρ, που έληξε 1-1

Ο Γαλατασαράι, που είχε ισοπαλία 1-1 με τον Τραμπζονσπόρ, ο οποίος φιλοξενήθηκε την 36η εβδομάδα του Σούπερ Λιγκ, έκανε δήλωση μετά τον αγώνα.

Ένας έμπειρος τεχνικός, ο οποίος είπε ότι ήταν θυμωμένος επειδή δεν μπορούσε να κερδίσει, είπε: “Ως Γαλατασαράι, πρέπει να είμαστε πιο πιεσμένοι και πιο παραγωγικοί στο γήπεδο. Δεν μπορούσαμε να το κάνουμε αυτό στο πρώτο ημίχρονο. Ο αντίπαλος έπαιξε καλύτερα. Πρέπει να το αποδεχτούμε. Έχουμε την ορμή στο δεύτερο ημίχρονο. Επίσης έδωσε στον παίκτη μια ψυχολογική αίσθηση “ξανά”. Ο Μάρτιν επιστρέφει στον αγώνα του Σίβας, χτυπά ένα γκολ. Ο Σαράτσιτς ρίχνει το στέμμα στον αγώνα του Ριζσπόρ, σκοράρουμε Luyindama. Αυτό δεν αρκεί ο Emre περνάει πίσω και σκοράρει γκολ. Τα ατομικά λάθη γίνονται συνεχώς και τιμωρούνται. Ως ομάδα, επηρεάζει ψυχολογικά τους παίκτες. Λένε, “Θα νικήσουμε ξανά ή ξανά.” Είναι θυμωμένοι. Ήταν σοκαρισμένοι για 3-5 λεπτά. Ήταν προσβεβλημένοι, έπαυσε το παιχνίδι. Εάν κερδίσαμε εδώ, τα πράγματα θα έρθουν σε ένα εντελώς διαφορετικό μέρος. Ίσως, αλλά πρέπει να είμαστε περισσότερο στην παραγωγή. Πρέπει να είμαστε μια ομάδα που έρχεται , παράγει, βρίσκει θέσεις. Δεν έχει σημασία τι παίζει ο αντίπαλος. δεν θέλαμε τίποτα. Είχαμε έναν ενδιαφέρον στόχο στις στιγμές που το κάναμε. Έχουμε μείνει πίσω στην κρίσιμη στιγμή που δεν στάσαμε στη σωστή θέση, δεν πήραμε τη σωστή θέση και ο Luyindama έπαιξε εναντίον του αντιπάλου. Πρέπει να μάθουμε μαθήματα από εδώ. Θα δούμε πώς θα επιστρέψει αυτό το 1 πόντο. Μερικές φορές υπάρχουν 1 σημεία σε τέτοια μέρη που αποδεικνύεται διαφορετικά για εσάς. Το ελπίζω. Φέτος αποδεικνύεται ότι έχουμε πολλά προβλήματα που δεν μπορούμε να μοιραστούμε με το εξωτερικό. Ενώ το ένα είναι καλό, το άλλο είναι ανάπηρο. Οι παίκτες που βγαίνουν πρέπει επίσης να παίξουν το παιχνίδι σωστά και να παίξουν το παιχνίδι που έχουμε παίξει εδώ και χρόνια με τον καλύτερο τρόπο. Δυστυχώς δεν συνέβη σήμερα. Η δουλειά μας συνεχίζεται, δεν υπάρχει τίποτα άλλο να κάνουμε. “

Γαλατασαράι στην τελευταία ανάσα: Δεν υπήρχε νικητής στον τεράστιο αγώνα

Τονίζοντας ότι μπορούν να επιτευχθούν 18 πόντοι σε 6 εβδομάδες, ο Terim είπε, “Φίλοι, μπορεί να υπάρχει ευθραυστότητα. Δεν ασχολούμαστε με μικρά πράγματα. Μέσα έξω. Πρέπει να το αποδεχτούμε. Τραυματισμοί, ποινές. Τώρα έχω κυρώσει κίτρινη κάρτα. Είμαστε έξω πλάγια. Δεν μπήκαμε στο γήπεδο, δεν ήξερα. Επιτρέψτε μου να δώσω ένα παράδειγμα. Ο Yedlin ήταν μολυσμένος, εξακολουθεί να μην παίζει. Κίτρινη κάρτα. Κρατήστε σαν να μην συνέβη τίποτα. Παίξαμε 10-11 παιχνίδια με 10 άνθρωποι. Όταν συναντώνται πολλά προβλήματα, γίνεται πρόβλημα μέσα και έξω. Λύουμε, λύουμε, φυσικά, προσπαθούμε να λύσουμε. Ο Θεός θα συνεχίσει με τον καλύτερο τρόπο που θα σας δώσει. Υπάρχουν 6 εβδομάδες, όχι λιγότερος πάγος. 6 εβδομάδες με 18 πόντους. αναμένουμε την απώλεια ανταγωνισμού. κάθε αγώνας θα μπορούσε να οδηγήσει σε απώλεια πόντων για κάθε αντίπαλο. Το Τουρκικό Πρωτάθλημα Και αυτή είναι η ομορφιά. ” είπε.

Fernando Muslera: Πήραμε 1 πόντο, δεν χάσαμε 2 πόντους