Fenerbahçe στον προημιτελικό με ένα μόνο γκολ

Ο τελευταίος 16 γύρος του Ziraat Turkey Cup της περιοδείας Fenerbahce Kasimpasa φιλοξένησε τώρα μόνο ένα γκολ.

Ενώ το πρώτο ημίχρονο του αγώνα τελείωσε με ισότητα 0-0, η κίτρινη-σκούρο μπλε ομάδα, η οποία προχώρησε με το γκολ της Σαμάτα στο 51ο λεπτό, δεν επέτρεψε στον αντίπαλό του να σκοράρει στο υπόλοιπο μέρος και έφυγε από το γήπεδο 1-0 και πήρε το όνομά του στους προημιτελικούς.

Ο Σινάν δεν διακινδύνευε

Στο Fenerbahçe, ο Sinan Gümüş δεν μπόρεσε να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα.

Παίζοντας ένα αποτελεσματικό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, ο Σινάν έπεσε στο έδαφος μετά από έναν διπλό αγώνα στο 37ο λεπτό.

Ο Σινάν άφησε τη θέση του στον Μάιμ Θιάμ στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Σαμάτα επέστρεψε με ένα γκολ

Ο Mbwana Samatta, ο επιθετικός της Fenerbahçe, επέστρεψε στο πρώτο 11 με γκολ.

Αφού συμμετείχε στην κίτρινη-μπλε ομάδα, η Samatta σημείωσε 2 γκολ στον αγώνα Fatih Karagümrük, ο οποίος ήταν ο πρώτος αγώνας που ξεκίνησε στα πρώτα 11, και δεν μπόρεσε να βρει γκολ αργότερα.

Ο Samatta, ο οποίος δεν μπορούσε να παίξει για μεγάλο χρονικό διάστημα μετά τον τραυματισμό του και πρόσφατα συμπεριλήφθηκε στο παιχνίδι, ξεκίνησε τελικά ενάντια στον Sivas Belediyespor στις 24 Νοεμβρίου.

Ο Σαμάτα σημείωσε γκολ στο 51ο λεπτό με το κίτρινο πουκάμισο του Ναυτικού 104 ημέρες αργότερα.

Ο 28χρονος παίκτης άφησε τη θέση του στον Ozan Tufan στο 69ο λεπτό.

Ο Mert Hakan τέθηκε σε αναστολή

Στο Fenerbahçe, ο Mert Hakan Yandaş τέθηκε σε αναστολή αφού είδε μια κόκκινη κάρτα.

Ο έμπειρος παίκτης ήταν εκτός παιχνιδιού με κόκκινη κάρτα μετά την παρέμβασή του εναντίον του αντιπάλου του στο 90ο λεπτό του αγώνα.

Ο Mert Hakan δεν θα μπορεί να παίξει στον αγώνα MKE Ankaragücü επειδή λαμβάνει απευθείας κόκκινη κάρτα.