Fenerbahce-PAO 100-74. Ατελείωτο μαρτύριο στην πόλη

Μπλε Νησί

Ακόμη και η παρουσία του Ακροατήριο: Κάποιος Στεκόταν στην άκρη του πάγκου αρκετά καιρό για να αλλάξει την κατάσταση ΠαναθηναϊκόςΌχι ότι μπορεί να κάνει θαύματα σε 24 ώρες. Με τιποτα:

Οι «Πράσινοι» παρουσίασαν τα ίδια παθογόνα φέτος, αποδείχθηκε ότι κυνηγούσαν σε πρώιμο στάδιο, αλλά αυτή τη φορά όχι μόνο δεν μπορούσαν να πλησιάσουν, αλλά και ρισκάρουν τη βαρύτερη ήττα στην ιστορία τους, καθώς η διαφορά έφτασε στον αγώνα -30 (100-70). λίγο πριν το τέλος.

Οι 31-12 του πρώτου γύρου δεν έδωσαν μεγάλη ελπίδα Παναθηναϊκός, γιατί μετά τον αγώνα κατάφερε να το μειώσει μόνο σε 8 πόντους στο δεύτερο γύρο (38-30). Μέχρι εκεί. ΜΙ: Φακός: Ήταν το απόλυτο αφεντικό του αγώνα, δεν άφησε τον επιταχυντή, ενώ όταν άρχισε να βρει το σκορ, έφτασε στο σκορ των 30 πόντων.

Αυτή ήταν η 9η συνεχόμενη ήττα των “πράσινων” από τους “πράσινους” Φακός: Στην Κωνσταντινούπολη, που πέτυχε ευτυχώς πέντε συνεχόμενες νίκες. ΜΙ: Γκούντουριχ Ήταν ο κορυφαίος σκόρερ της τουρκικής ομάδας με 18 πόντους και 3/4 με τρεις πόντους, εν τω μεταξύ Ουλάνοβα, καφέ, Ντε Κόλο, Τερματισμός του αγώνα με την τουρκική ομάδα με ένα τρίγωνο 15/24. Και όλα αυτά σε μια στιγμή που Παναθηναϊκός είχε 26/67 εγκεφαλικά επεισόδια և 16 σφάλματα.

Αγώνας:

Τα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα δεν προέβλεπαν την προσγείωση που θα ακολουθούσε στο δεύτερο μισό της σεζόν. ΜΙ: Σεντ Ρος ήταν η «σταθερή αξία» κερδίζοντας 8 από τους πρώτους 12 πόντους του Παναθηναϊκός (13-12), αλλά μετά ήρθαν τα σκαμπανεβάσματα. Ή μάλλον, οι “πράσινοι” σταμάτησαν να παίζουν μπάσκετ. Ένα φτηνό λάθος ακολούθησε το ένα, το άλλο μια κακή επιλογή στην επίθεση, παραχώρησε στο επόμενο և κάπως Φακός:κατάφερε να σκοράρει στο ανοιχτό πεδίο από τα λάθη του “τριφυλλιού” կազմել έκανε μια καταπληκτική σειρά 18-0 (!), η οποία έκλεισε τον πρώτο γύρο με διαφορά 19 πόντων (31-12).

Αξίζει να σημειωθεί ότι Φενέρμπαχτσε κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου είχε 11/12 δύο βαθμούς (և 2/5 τρεις βαθμοί), ενώ o Παναθηναϊκός 5/19 χτύπησε μέσα στο παιδί, εκ των οποίων 3/13 διμερείς և 2/6 τρεις βαθμοί. Με την είσοδό του, η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε SelvinΜακ, που φάνηκε να βρίσκεται σε άλλο γήπεδο κατά τη διάρκεια των δεύτερων πέντε λεπτών του πρώτου γύρου. Από τότε, οι «πράσινοι» προσπάθησαν να λειτουργήσουν καλύτερα στην επιθετική γραμμή, δεν είχαν τα ίδια προβλήματα στην άμυνα, θα μπορούσαν να φτάσουν ακόμη πιο κοντά στο σκορ. Το μόνο που έμεινε ήταν να το μειώσει σε 38-30 μετά το καλάθι Μιτόγλου, αλλά τα λάθη στην άμυνα επανήλθαν Φακός: Στη θέση ισχύος, κλείστε το μισό στο +14 (48-34).

Όπως αποδείχθηκε αργότερα, ω Παναθηναϊκός δεν μπόρεσα να επιστρέψω στον λογαριασμό և απειλητικό. Η κακή άμυνα συνεχίστηκε և σαν να μην ήταν αρκετό, συνδυάστηκε με κακές επιλογές στην επίθεση. Την ίδια στιγμή Φακός: Στην τρίτη περίοδο, είχε ένα μπόνους 7,5 λεπτών γυρισμάτων, γεγονός που έκανε πιο δύσκολο για τους επισκέπτες να αμυνθούν. Από τη στιγμή που μπαίνει ΓκούντουριχΗ διαφορά ήταν +24 (74-50) με 19 πόντους (74-55) πριν από το τέλος της 3ης περιόδου.

Φυσικά, η τελευταία περίοδος ήταν μια τυπική διαδικασία, η διαφορά της οποίας ήταν έως και 30 βαθμούς Φενέρμπαχτσε (100-70 38 ′)

ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΑΤΙ? Στο πρώτο ημίχρονο, ο Φενέρ ​​εκμεταλλεύτηκε τη σειρά 18-0, και στη συνέχεια είχε την ψυχολογία να τερματίσει τον αγώνα με ένα τρίγωνο 15/24, 21/34 με δύο πόντους όταν ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ ανακριβής στα πλάνα μέσα στο παιδί.

ΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ. Ο Gudurich και ο Ulanovas ήταν αυτοί που ξεχώρισαν λίγο περισσότερο στην ομάδα του Fener.

ΑΡΧΙΚΕΣ ΗΡΩΕΣ. Οι Wesley, De Colo και Brown έκαναν εξίσου σημαντικές συνεισφορές εκ μέρους της Feser. Στην πραγματικότητα, κανένας παίκτης της τουρκικής εθνικής ομάδας δεν έμεινε πίσω.

Πέρασε ή δεν άγγιξε Κακός αγώνας για τους περισσότερους παίκτες του Παναθηναϊκού, ειδικά τον Selvin Mack.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ: Τα πρώτα δέκα λεπτά της σειράς -0 18-0, τα οποία η Fenerbahce επέτρεψε μετά από πολλά αστεία λάθη από τον Παναθηναϊκό. 5-13 στο τέλος του πρώτου γύρου έγινε 31-12, ως αποτέλεσμα του οποίου η τουρκική ομάδα κέρδισε την πλήρη δυναμική του παιχνιδιού.

Το στάδιο της συνάντησης. Στη δεύτερη δεκαετία, με τη βοήθεια του Χάουαρντ Σαντ-Ρος, ο Γιώργος Χουντ Παπαγιάνης εντυπωσιακά κομψό καρφί μπροστά από τον Ντουβέριογλου.

ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ? 18 λάθη της Φενέρμπαχτσε. Ο Παναθηναϊκός απέτυχε να πυροβολήσει μέσα στο παιδί κατά 38%.

Δέκα λεπτά. 31-12, 48-34, 74-55, 100-74: