“HERO” από το εξωτερικό. – Ο Τιμόρ τον πήρε από τις μπάλες του σκώρου και τον δικαιολογούσε.

Μέχρι πρόσφατα, ο παίκτης με μικρό αριθμό εμφανίσεων ήταν ο κύριος χαρακτήρας της Ανόρθωσης στα δύο ημιτελικά με τον APOEL, ο οποίος τον έστειλε στον τελικό.

Ο λόγος, φυσικά, είναι ο 22χρονος Παύλος Κορέας, ο οποίος εκμεταλλεύεται τις ευκαιρίες που του έδωσε ο Τιμόρ τελευταία. Στο πρώτο παιχνίδι εναντίον του APOEL, ήταν ένας από τους ηγέτες στην άμυνα της Ketspaya, και κατά τη διάρκεια της επανάληψης του GSP, έφτασε στο αποφασιστικό 1-2 στο 45 + 2 στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Κύπριος αμυντικός είχε μόνο δύο εμφανίσεις μέχρι τον Ιανουάριο, ενώ γενικά ήταν 10ος με τον ΑΠΟΕΛ φέτος, δύο στο κύπελλο και οκτώ στο πρωτάθλημα.

Πρόσφατα, ο Timur πήρε τη μπάλα από το σκώρο και την έβαλε στο αμυντικό τρίο, μαζί με τον Vrgotsi Risvani και τον Correas, τον δικαιολογούν πλήρως.

Η Correa περίμενε υπομονετικά την ευκαιρία του, έσπασε το APOEL, έγινε ο κύριος χαρακτήρας για να προκριθεί στον τελικό, σημειώνοντας δύο γκολ στο ΣΓΠ, με νίκη 1-3.

VIDEO From Lady’s Wardrobe – Είναι Panzurism.

Τύπος: ΕΔΩ δείτε όλα τα προβλήματα με την Ανόρθωση