ILIAS / “Έπρεπε να συναντηθούμε ίσως η καλύτερη ομάδα στη δεύτερη ομάδα”

Δηλώσεις του Ηλία Χαραλάμπους μετά το παιχνίδι με τον ΑΠΟΕΛ. Ο Κύπριος προπονητής του “Εθνικού Άχνα” είπε για την ήττα στο ΣΓΠ.

«Γνωρίζαμε ότι έπρεπε να συναντηθούμε ίσως η καλύτερη ομάδα στη δεύτερη ομάδα στο GSP. Ξεκινήσαμε πολύ καλά. Στο πρώτο ημίχρονο, νομίζω ότι είχαμε τον έλεγχο. Στον ψυχολογικό τομέα, επηρεασθήκαμε από το χαμένο πέναλτι. Και δυστυχώς τότε έχουμε μια μπάλα που μας κόστισε.

Μπήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο για να … γυρίσουμε το παιχνίδι, αλλά δυστυχώς, λόγω των δικών μας δύο λαθών, παραχωρήσαμε δύο γκολ. Συγχαρητήρια στο APOEL!

Τώρα έχουμε τον αγώνα κυπέλλου, և ο δρόμος είναι μακρύς. Θα παλέψουμε μέχρι το τέλος, παρακολουθώντας παιχνίδι μετά το παιχνίδι, για να μείνουμε στην τάξη. Είναι δύσκολο, θα παλέψουμε μέχρι το τέλος “

“Τα πρόστιμα είναι 50-50. Οι μεγαλύτεροι παίκτες στον κόσμο χάνουν τα πέναλτι. Εύχομαι επίσης επιτυχία. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Χωρίς παράπονα. “Κάποιος που επιβάλλει κυρώσεις πρέπει να έχει ένα άτομο, δεν είναι εύκολο.”

«Μας ενδιαφέρει πολύ το ινστιτούτο του κυπέλλου, θα πάμε στο παιχνίδι την Τετάρτη για να χτυπήσουμε το κύπελλο.

“Θα κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να παραμείνουμε στην κατηγορία, να παρακολουθούμε παιχνίδι με παιχνίδι, να χρησιμοποιούμε την έδρα μας. Δεν μπορούμε να κοιτάξουμε πολύ μακριά. “