Διαιτητές: Erşan Kartal, Ali Şakacı, Ali Köseoğlu

Darüşşafaka Tekfen: Luther 10, Magette 12, Andrews 10, Doğuş Özdemiroğlu 2, Jerrett 4, Berk Demir 15, Gulley 6, Sinan Güler 3, Emircan Koşut 2, Görkem Doğan

Fenerbahçe Beko: Kenan Sipahi 10, Guduric 6, Pierre 9, Barthel, Ahmet Düverioğlu 5, Tarık Biberoviç 11, Eddie 10, O’Quinn 8, Ali Muhammed 7

Περίοδος 1: 19-14

Κύκλωμα: 29-39

Περίοδος 3: 41-54

Μετά από 5 φάουλ: 37.19 Andrews (Darüşşafaka Tekfen)

Η Φενερμπαχτσέ Μπέκο νίκησε τον Ντάρσσαφακα Τεκφέν 66-64 στην 22η εβδομάδα του ING Μπάσκετ Σούπερ Λιγκ.

Ενώ ο Fenerbahçe Beko είχε 16 νίκες στο πρωτάθλημα, ο Darüşşafaka Tekfen ηττήθηκε για 11η φορά.

Ο Darüşşafaka Tekfen ξεκίνησε αποτελεσματικά το πρώτο τρίμηνο του παιχνιδιού, οδηγώντας το πρώτο τρίμηνο 19-14 με τα καλάθια που παρήγαγε από έξω.

Η δεύτερη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με αμοιβαία καλάθια. Με επιρροή κάτω από το χείλος, ο Fenerbahçe Beko σημείωσε πόντους από το εξωτερικό και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν 10 πόντοι: 29-39.

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, η κίτρινη-μπλε ομάδα, η οποία διατήρησε την υπεροχή της έναντι του αντιπάλου της, αύξησε τη διαφορά σε 13 πόντους (54-41) στο τέλος των 3 περιόδων.

Ο Darüşşafaka Tekfen, ο οποίος δεν έσπασε από το παιχνίδι, κατάφερε να μειώσει τη διαφορά σε 2 πόντους με τα χτυπήματα του Gulley στο 39ο λεπτό με την καλή άμυνα του: 62-64. Ο Φενερμπαχτσέ Μπέκο, ο οποίος αξιολόγησε την αναποτελεσματικότητα του αντιπάλου του στις εξωτερικές βολές, ήξερε ότι έφυγε από το γήπεδο με νίκη 66-64 με τα καλάθια του Αλί Μωάμεθ και του Γκουντούριτς.