“Inter” “Conte” εκτεθειμένο “” Γιουβέντους “

Απίστευτο Ίντερ, με τον “κύριο” Antonio Conte στον πάγκο, νίκησε εύκολα τη Γιουβέντους 2-0 και το σκορ ήταν εξαιρετικά κολακευτικό για την ομάδα του Τορίνο. Ο Κόντε έδεσε τον κόμπο με τον Πίρλο, και το “Nerazzurri” πήγε στο μεγάλο ντέρμπι, ανοίγοντας τη διαφορά με τη “Μεγάλη Κυρία” κατά 7 πόντους.

Ωστόσο, η “Γιουβέντους” δεν έχει έναν αγώνα, η διαφορά δεν είναι στο ακατανόητο μέγεθος, αλλά η εικόνα του προβληματικού Pirlo, ο απογοητευμένος Ρονάλντο δεν αφήνει περιθώρια αισιοδοξίας στην ομάδα.

Αντίθετα, ο Ίντερ, εκτός από τη μεγάλη νίκη, που ήταν η πρώτη από το 2016 εναντίον του “Bianconeri”, είδε πώς οι παίκτες τους πυροβολούν, απελευθερώνοντας ενέργεια, έτοιμοι να ανεβάσουν το Scudetto.

Στο 7ο λεπτό, ο Μπρούζοβιτς έκανε λάθος, αλλά η μπάλα βγήκε λίγο και στο 11ο λεπτό ο Ράμπιο χτύπησε την περιοχή. :

Μπροστά, ο Barella έκανε ένα πέρασμα από τα δεξιά, και ο Vidal έκανε το σκορ 1-0 με κεφαλιά στο παιχνίδι εναντίον της πρώην ομάδας του. Στην πραγματικότητα, στο 15ο λεπτό, ο Χακίμι γύρισε από τα δεξιά, και ο Χιλής έχασε από το ύψος του πέναλτι, και στο 22ο λεπτό, ο Ντε Φρί οδήγησε μπροστά από τη Μοράτα.

Στο επόμενο λεπτό, ο Λουκάκου βγήκε έξω από το δίχτυ, “κτύπησε έξω από την περιοχή, σπρώχνοντας τον Τζένη πίσω και ο Λάταρο προσγειώθηκε μπροστά από ένα άδειο δίχτυ” και στο 32ο λεπτό, ο Ίντερ βγήκε ξανά, αλλά ο Λάταρο έπεσε από ύψος. Η περιοχή ήταν και πάλι τραγική.

Στο 37ο λεπτό, ο Χαντάνοβιτς μπλόκαρε το μακρινό σουτ του Κριστιάνο, και στο 38ο λεπτό, η Μπαρέλα έκανε ξανά ένα σωστό πέρασμα, και ο Λουκάκου, μόνος του από το σημείο πέναλτι, έδειξε ένα αδύναμο παιχνίδι στο Τσεζίνι.

Ο Pirlo δεν άλλαξε στο μισό, κράτησε τον Frabota և Ramsey από τα αριστερά, ο οποίος δεν υπήρχε, και στο 52ο λεπτό το πλήρωσε για δεύτερη φορά. Ο Μπάστον πήρε μια μαγική μπάλα από τα 40 μέτρα και ο Μπαρέλα άφησε τον αντίπαλο μόνος του και σκόραρε 2-0.

Στο 61ο λεπτό, μετά από μια γωνία, ο McKinney πήρε το προβάδισμα, αλλά ο Χαντάνοβιτς μπλόκαρε, και στο 71ο λεπτό, ο Λάταρο έκανε μια υπέροχη διαδρομή από τα αριστερά, έφερε την μπάλα στα δεξιά, αλλά η μπάλα βγήκε.

Στο 87ο λεπτό, η Κίεζα έβγαλε έξω από την περιοχή, αλλά ο Χαντάνοβιτς κλώτσησε, και το 90 + 1, ο Χανκ Χάικ έσπρωξε μια περιοχή από τα δεξιά, έκανε το σουτ, αλλά έχασε.

ΜΕΤΑΞΥ. Hadanovic, De Frey, Scrinyar, Bashton, Hakimi, Barela, Brozovic, Vidal (77 ‘Gallardin), Young (74’ Darmian), Lukaku, Lautaro Martinez (86 ‘Alexis Sanchez)

Γιουβέντους. Cesni, Kjellini, Danilo, Bonucci, Frabota (58 ‘McKenney), Bentancur, Rabio (58’ Bernardeschi), Chiesa, Ramsey (58 ‘Kulusski), Ronaldo,

Πηγή: aek365.org