Klopp. Νίκησε τον Μουρίνιο μόνο του, όπως και ο Σερ Άλεξ, ο Πέπ και ο Βενγκέρ.

Λίβερπουλ 3: Νίκη 1-0: Η επιστροφή μετά από πέντε παιχνίδια στην κατάταξη ήταν επίσης η πέμπτη νίκη του Jürgen Klopp επί του Jose Mourinho, και ο Γερμανός είχε το καλύτερο αποτέλεσμα από οποιονδήποτε προπονητή της Premier League.

Το “Reds” των Merseysiders έπρεπε να παίξει 4,5 αγώνες, 486 λεπτά παιχνιδιού τρεις φορές στο Λονδίνο την Πέμπτη το βράδυ, κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες τρεις φορές, τον τελικό 3. Επανήλθε στην 4η ομάδα της Premier League με σκορ 1. Σύνδεσμος:

Ο Jürgen Klopp φώναξε στον τελικό του αγώνα, επιτυγχάνοντας τις 5 προσωπικές του νίκες εναντίον του Μουρίνιο στο επίπεδο του πρωταθλήματος.

Στην πραγματικότητα, ο αριθμός αυτών των θετικών αποτελεσμάτων είναι ίσος με τη συνολική νίκη των Sir Alex Ferguson (1), Arsene Wenger (1) και Pep Guardiola (3).

Ταυτόχρονα, παρά το γεγονός ότι η θέση του Jordan Ordan Henderson στο κέντρο της άμυνας εξαναγκάστηκε λόγω της απουσίας του Fambino κατά το πρώτο ημίχρονο λόγω του τραυματισμού του Matip, ο Άγγλος ηγέτης των πρωταθλητών και πάλι κατάφερε να μην τον ντρίμπλα.

Αυτό συνέβη και στους τρεις αγώνες της Πρέμιερ Λιγκ, όταν κλήθηκε να προσφέρει υπηρεσίες στο πίσω κέντρο το 2021.

Λίβερπουλ 3: Η νίκη με 1-0 μετά από πέντε παιχνίδια της Λιγκ 1 ήταν επίσης η πέμπτη νίκη του Γιούργκεν Κλοπ επί του Οζέ Μουρίνιο, και ο Γερμανός είναι το πιο θετικό αποτέλεσμα οποιουδήποτε προπονητή της Πρέμιερ Λιγκ.

Τρεις φορές στο Λονδίνο την Πέμπτη το βράδυ, οι “Reds” του Merseysiders έπρεπε να καταγράψουν 4,5 αγώνες և 486 λεπτά παιχνιδιού για να επιστρέψουν στις νίκες և τελικό 3. Επανήλθε στην 4η ομάδα της Premier League με σκορ 1. Σύνδεσμος:

Ταυτόχρονα, παρά το γεγονός ότι η θέση του Jordan Ordan Henderson στο κέντρο της άμυνας εξαναγκάστηκε λόγω της απουσίας του Fambino κατά το πρώτο ημίχρονο λόγω του τραυματισμού του Matip, οι Άγγλοι πρωταθλητές κατάφεραν ξανά να μην τον ντρίμπλα.