OSFP-Villeurbanne 63-69 – Πολύ κακό, αλλά όχι άδικο

Ο Ολυμπιακός (10-9) έχασε από τη Βιλουρμπάν (6-13) 63-69 και έχασε την ευκαιρία να εγκατασταθεί στο “οκτώ”.

ΜΙ: Γουίλμπερμπαν ήταν υψηλότερος από αυτόν ολυμπιακός և κυριαρχούνται σωστά στο εσωτερικό ΑΡΧΗΓΟΣ: Με 63-69. Οι «κόκκινοι και λευκοί» ήταν κουρασμένοι, δεν έδειξαν φρεσκάδα, είχαν σημαντικές απουσίες (Μάρτιν, Λαραντάκης, Παπανικολάου) դեմ Ενάντια στην πιο αθλητική ομάδα στη Γαλλία, δεν απάντησε.

Μπλε Νησί

Οι παίκτες του: Τζορτζ ΛότζΞεκίνησαν την άμυνα τους αρκετά καλά, κρατώντας τον έξω από το σκορ Παραδοσιακός : ταυτόχρονα πιέστηκε η μπάλα. Στην επίθεση o Σλουκας:γενική βοήθεια և: μεξικάνικος, Έλιςτο έφτασαν 12-5 (6 ‘). Οι προσκεκλημένοι απάντησαν μαζί του στον πρωταγωνιστικό ρόλο Φως:և έτσι έφτασαν τους 14 πόντους (9 ‘).

Στο δεύτερο ημίχρονο, η επίθεση δεν ήταν αυτό που ήθελε ο προπονητής των «κόκκινων και λευκών», αλλά τουλάχιστον ήταν αμυντικός, οπότε το σκορ έγινε 24-23 (15 ‘). Στην επόμενη περίοδο, ωστόσο, o Γιαμπούσελε βρήκε έναν τρόπο να τον «προσβάλει» ολυμπιακός, αλλά έκαναν το ίδιο Σπανιούλης Κι: Έλις(29-28, 18 ‘):

Η παρουσία του στην τρίτη δεκαετία ΠαραδοσιακόςΤο πάτωμα ήταν ένας παράγοντας φραγής για τον Πειραιά να κάνει μια προσπάθεια κοντά στο καλάθι κάνοντας πολλά και συνεχή λάθη. ΜΙ: Γουίλμπερμπαν από την άλλη πλευρά, όχι ότι έκανε καλύτερα, αλλά με το τρίγωνό του Γιαμπούσελεοδήγησε 36-40 (27 ‘) και αργότερα αύξησε τη διαφορά σε 7 πόντους (38-45, 29’).

Με την έναρξη της τελευταίας περιόδου o Στράζελ ήταν 42-54, αλλά σε λίγα δευτερόλεπτα o ολυμπιακόςέτρεξε 7-0 σειρά rew έριξε τη διαφορά σκορ (49-54, 32 ‘). Οι Πειρατές προσπάθησαν να ανακτήσουν τη νίκη μέσω προσωπικών ενεργειών, αλλά τα τρία σημεία ήταν (ως επί το πλείστον) ακατάλληλα. ΜΙ: Γουίλμπερμπαν βρήκε ρυθμό և εμπιστοσύνη և διατήρησε τη διαφορά (55-63, 38 ‘). Το πρώτο του καλάθι Σλούκα: Το σκορ άλλαξε σε 61-67, αλλά απομένουν μόνο 46 δευτερόλεπτα.

ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΑΤΙ? ΜΙ: Γουίλμπερμπαν πήρε περισσότερη ενέργεια, έπαιξε καλύτερη άμυνα, αναγκάζοντας τους οικοδεσπότες να ass 21 ασίστ γκολ με χαμηλά επιτόκια.

ΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΜΙ: Γιαμπούσελε ολοκληρώθηκε με 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ γκολ, 3 ριμπάουντ.

Πέρασε ή δεν άγγιξεΚακό βράδυ Οι περισσότεροι παίκτες του Ολυμπιακού εκτός από τον Χάρισον.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΉΡΟ: Βοήθησε πολύ Στράζελ στην άμυνα և στην επιθετική γραμμή (8 σελίδες)

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ:Τα τρίτα δέκα λεπτά, όπου o: ολυμπιακός έκανε μόνο λάθη և Γουίλμπερμπαν διέφυγε με 9 πόντους.

ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ? Ολυμπιακός 6 λάθη του τρίτου γύρου շրջ 7/24 τρεις πόντους. ΜΙ: Γουίλμπερμπαν 9/17 επιτυχίες.

Το στάδιο της συνάντησης. Εντυπωσιακή κοπή Γιαμπούσελε σε: Φόνος:λίγο πριν τη μισή ώρα.

Δέκα λεπτά. 17-17, 33-34, 42-51, 63-69: