Roller Omonia, ίσο με AEK-From … |: Δημοσιογράφος Κύπρος

Ο χώρος της Ομόνοιας διαλύθηκε ΑΕΚ 0-3 μέσα στην ΑΕΚ Η αρένα της Ρένα πήρε μια τεράστια νίκη γκολ, η οποία αυξάνει την τρίτη θέση με 32 πόντους.

Οι Πράσινοι σκόραραν εναντίον του Papulis 15 ‘և Asade’ 27 ‘և 40’ ‘οδηγώντας στην πρώτη τους νίκη εναντίον της ΑΕΚ στη Λάρνακα μετά την κατασκευή του ΑΕΚ Αρένα.

Προφίλ παιχνιδιού.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε τον αγώνα πολύ δυνατά, χάνοντας μια εξαιρετική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στα πρώτα πέντε λεπτά με τον Τρισκόβσκι, του οποίου το σουτ σταμάτησε στο τερματοφύλακα του Φάμπιανο.

Στο 15ο λεπτό, μετά την ήττα του Kusulus, η “Ομόνοια” έλαβε ποινή 11 μέτρων, την οποία ο Παπούλης μετατράπηκε σε γκολ.

Στο 27ο λεπτό, οι Πράσινοι διπλασίασαν το προβάδισμα με ένα υπέροχο σουτ από τον Άσαντ, το οποίο πήγε στο παράθυρο του Τόνιο, ο οποίος δεν μπορούσε να ανταποκριθεί.

Ο Άσαντ χτύπησε ξανά 40. Μετά από ένα γκολ Leziacs από τα αριστερά, ο επιθετικός της Ομόνοια εμφανίστηκε στη μπάλα: στη θέση του 0. Το έκανε 0-3 με 3 πόντους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν περισσότερα γκολ, αλλά όταν ο Tonio “ο Fabiano σταμάτησε τις ευκαιρίες μπροστά από τα σπίτια τους”.

Αναφέρεται ότι η “Ομόνοια” κέρδισε 3-0 στο ντέρμπι εναντίον των “AEL”, “APOEL” και “Anorthosis”.

Η ταυτότητα του παιχνιδιού.

ΑΕΚ: Tonio, Antoniadis, Spirovski (46 ′ Naranjo), Moisov (46 ′ Fernandez), Ioannou (46 ′ Haugen), Garcia (68 ′ Tanti), Heitli, Gonzalez, Acora, Triskovski (60 ′ Makmes)

Συμφωνία. Fabiano, Letsiax, Seho, Lang, Hubochan, Gomet, Cousulos, Papulis (46 ′ Boteak), Tzionis (76 ′ Kakulis), Thiago (76 ′ Loizu), Asante (46 ′ Duris)