[Roud Léiwen] Ο Ντάνιελ Σάνη κατευθύνθηκε στην Κύπρο

Αυτό το Σάββατο απόγευμα Λουξεμβούργο, που είναι 2: Νίκησε την Κύπρο 0-0, απολαμβάνοντας το πρώτο της “καθαρό φύλλο” σε σχεδόν δύο χρόνια (հաղթանակ νίκη επί του Αγίου Μαρίνου στον όμιλο League of Nations 2018).

Ο Σαν Μαρίνο ήταν ο τελευταίος αντίπαλος, ο Ντάνιελ Σινάν σκόραρε εναντίον του. Ο νεαρός επιθετικός Wassland-Bernese υπέγραψε το τέταρτο πέμπτο ρεκόρ του με ένα πουκάμισο Rad Leuven αυτό το Σάββατο.
Ήταν ο πρώτος συγγραφέας που διπλασίασε τις εξετάσεις του Λουξεμβούργου από τον Σεπτέμβριο του 2016, όταν ο Aurelian Joachim κέρδισε τον προκριματικό Euro 2016 στη Βουλγαρία 4-3. Η Σίνα, η οποία βρισκόταν στη δεξιά πλευρά της επίθεσης, ήταν ένα πραγματικό δηλητήριο για την άμυνα της Κύπρου, η οποία δεν σημείωσε ποτέ τα πρώτα 45 λεπτά. Είτε ο Ροντρίγκεζ βρισκόταν στη δεύτερη θέση στο πρώτο ημίχρονο, είτε ήταν λίγο πολύ μικρός για να πάρει την μπάλα πίσω, ή αν σκόραρε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, πάντα βρισκόταν να εξαπατά τον τερματοφύλακα Κριακίδη. Εάν ο διαιτητής ακυρώσει το παθητικό οφσάιντ (είναι πιθανό διπλό hat-trick) (γραμμένο από τον Dirk Carlon ή τον Gerson Rodriguez, η Κύπρος μπορεί να κρύψει την άποψη του τερματοφύλακα), είναι καιρός να τερματίσει την πρώτη περίοδο απεργίας.
Όμως το καλύτερο Λουξεμβούργο εναντίον των Κυπρίων μπορεί να αναζητηθεί από αμυντική άποψη. Ο Ντιρκ Κάρλσον βρισκόταν σε μάχη με μεγάλη ισορροπία στην αριστερή πλευρά, ή ο Βαχίντ Σελίμοβιτς ήταν στην ίδια θέση κατά τη διάρκεια των αγώνων του περασμένου μήνα εναντίον του Αζερμπαϊτζάν και του Μαυροβουνίου. Κάποιος μπορεί να ελπίζει ότι ο τραυματισμός που ώθησε τον αμυντικό της OFI Crete να εγκαταλείψει το παιχνίδι στο 69ο λεπτό δεν ήταν τόσο σοβαρός. Και θα μπορούσε να πάρει τη θέση του στην Ποντγκόριτσα την Τρίτη