TOFAŞ 78-67 Keravnos – Αθλητικά νέα της τελευταίας στιγμής

Και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι με έλεγχο. Το 6ο λεπτό της περιόδου κατά την οποία η TOFAŞ προσπάθησε να δημιουργήσει ένα παιχνίδι με τους Zubcic και Berkan Durmaz και Keravnos σκόραρε με τους Rozzel και Stylianou πέρασε με ισότητα 11-11. Αυξάνοντας την πίεση ενάντια στον αντίπαλό της τα τελευταία λεπτά, η TOFA TO ολοκλήρωσε την πρώτη περίοδο 19-13 μπροστά.

Εκπρόσωπος της Bursa που ξεκίνησε το δεύτερο τρίμηνο με γρήγορο ρυθμό Όταν ο Purcell έλαβε σκορ από τους Muhsin Yaşar και Berkan Durmaz, αύξησε τη διαφορά σε διψήφια ψηφία (25-15) στο 13ο λεπτό. Όταν η διαφορά διευρύνθηκε, η φιλοξενούμενη ομάδα, που πήρε στο παρκέ με πιο ομαλή εικόνα από το διάλειμμα που πήγε, κατάφερε να μειώσει τη διαφορά ειδικά με το αποτελεσματικό παιχνίδι του Rozzell, αλλά η γκαρνταρόμπα επισκέφθηκε το πλεονέκτημα του TOFAŞ 36-32.

Ξεκινώντας το τρίτο τρίμηνο αυξάνοντας την πίεση, η TOFAŞ στέφθηκε την επιτυχία της στην άμυνα με τον Zubcic στην επίθεση και έπιασε μια σειρά 10-0 και αύξησε τη διαφορά σε 14 στο 23ο λεπτό: 46-32. Η φιλοξενούσα ομάδα, που πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού με τη διαφορά, συνέχισε το καλό παιχνίδι και μπήκε στην τελική περίοδο 63-49.

Έχοντας βάλει το βάρος του στο παιχνίδι το τελευταίο τρίμηνο και κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά έναντι του αντιπάλου του, η TOFAŞ κέρδισε το παρκέ 78-67.

class = “cf”>

Σαλόνι: ΤΟΦΑ

Διαιτητές: Sergii Zashckuk (Ουκρανία), Alexey Davydov (Ρωσία), Josip Jurcevic (Κροατία)

ΤΟΦΑ: Zubcic 17, Berkan Durmaz 10, Christon 15, Simmons 6, Phillip 11, Purcell 11, Batın Tuna, White, Alihan Demir, Bora Satır, Ege Demir 2, Muhsin Yaşar 6

Keravnos: Stylanou 5, Rorie 8, Rozzell 17, Hunt 8, Williamson 13, Michail 8, King 8

Περίοδος 1: 19-13

Κύκλωμα: 36-32

Περίοδος 3: 63-49