2021-01-25

Patrick Twumasi, παίκτης της Γκάνας Patrick Twumasi, παίκτης της Γκάνας

Ο κορυφαίος ιστότοπος ποδοσφαίρου της Γκάνας σας προσφέρει την απόδοση των παικτών της Γκάνας σε όλο τον κόσμο καθώς συνεχίζεται η ποδοσφαιρική σεζόν 2020/21.

Κάθε σαββατοκύριακο ο Ευρωπαίος ειδικός ποδοσφαίρου Herbert Boakye Yiadom σας φέρνει μια ολοκληρωμένη έκθεση σχετικά με την απόδοση των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό στα αντίστοιχα πρωταθλήματά τους.

Ο Patrick Twumasi σημείωσε το τρίτο του γκολ στο Bundesliga II την Κυριακή, με τη νίκη του Hannover 96 με 5-2 στο Nurnberg.

Ο Γκουάνα, ο Ρίτσαρντ Γέμποα, ήταν στο στόχο της Ντιναμό Δρέσδης στη συναρπαστική νίκη τους έναντι της Καϊζερσλάουτερν στην Μπουντεσλίγκα ΙΙΙ το Σάββατο.

Ακολουθεί μια περιεκτική έκθεση για την απόδοση των παικτών στο εξωτερικό.

ΑΓΓΛΙΑ

Στο Αγγλικό Πρωτάθλημα, ο Albert Adomah έκανε μια σύντομη εμφάνιση για το QPR στην ήττα του με 1-0 από τον Ντέρμπι.

Στο Κύπελλο FA, ο Τόμας Παρτέι βγήκε από τον πάγκο για να παίξει 33 λεπτά για την Άρσεναλ καθώς έχασε 1-0 από τη Σαουθάμπτον.

Ο Andre Ayew ήταν στον πάγκο καθώς η Swansea Ctiy έριξε το Nottingham 5-1.

Ο Ταρίκ Φόσου έπαιξε 90 λεπτά για τον Μπρέντφορντ με την ήττα με 3-1 από τη Λέστερ Σίτι.

Ο Daniel Amartey έπαιξε το πλήρες γκάζι για τη Λέστερ Σίτι σε αυτή τη νίκη.

ΙΤΑΛΙΑ

Στο Serie A, ο Emmanuel Gyasi είδε 79 λεπτά δράσης για τη Spezia στην ήττα με 4-3 από την AS Roma.

Ο Άλφρεντ Ντάνκαν είδε 69 λεπτά δράσης για τον Κάλιαρι στην ήττα με 1-0 από τη Γένοβα.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στο Bundesliga, ο Kassim Nuhu Adams έπαιξε το πλήρες γκάζι για τον Hoffenheim στη νίκη του με 3-0 επί της FC Koln.

Στο Bundesliga II, ο Patrick Twumasi ανέβηκε από τον πάγκο για να σκοράρει για το Ανόβερο 96 με τη νίκη 5-2 επί του Nurnberg.

Ο Hans Nunoo Sarpei είδε 20 λεπτά δράσης για τον Greuther Furth με ισοπαλία 3-3 εναντίον του Ντίσελντορφ.

Ο Christopher Adjei-Antwi είδε 28 λεπτά δράσης για τον Πάντερμπορν με τη νίκη 1-0 επί του Wurzburger Kickers.

Ο Ransford Yeboah ήταν στο στόχο της Dynomo Dresden με τη νίκη 4-3 επί της Kaiseslautern.

ΓΑΛΛΙΑ

Στο Ligue I, ο Alexander Djiku έπαιξε 90 λεπτά για το Στρασβούργο με ισοπαλία 1-1 εναντίον της Ντιζόν.

Ο Τζον Μπόι ήταν σε δράση για τον Μετς με τη νίκη 2-0 επί της Νάντης.

Στο Ligue II, ο Alidu Seidu έκανε μια σύντομη εμφάνιση στο παιχνίδι του Κλερμόντ ενάντια στην Auxerre, την οποία κέρδισε με ένα μόνο γκολ.

Ο Nicholas Opoku και ο Emmanuel Lomotey εμφανίστηκαν στο παιχνίδι για την Amiens με την ήττα τους 4-2 από την Paris FC.

Ο Ebenezer Assifuah ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 28 λεπτά για τον Pau με την ήττα 1-0 από την Troyes.

ΑΥΣΤΡΙΑ

Στο Tipico Bundesliga, ο Kennedy Boateng έπαιξε το πλήρες γκάζι για τον Reid στην ήττα με 1-0 από την Αυστρία Βιέννη.

ΒΕΛΓΙΟ

Ο Ντάουντα Μωάμεθ ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 13 λεπτά για τον Άντερλεχτ καθώς έπαιρνε εναντίον του Γουάσλαντ-Μπέβερεν στο σπίτι.

Η Opoku Ampomah έκανε μια σύντομη εμφάνιση στο παιχνίδι της Αμβέρσας εναντίον της Oostende, την οποία έχασε με 2-1.

Ο Daniel Opare είδε 69 λεπτά δράσης για τον Waregem καθώς έχασε 3-0 από την Beerschot.

Ο Osman Bukari ήταν σε δράση για την Gent ενάντια στον Leuven.

Ο Kamal Sowah εμφανίστηκε επίσης στο παιχνίδι για τον Leuven.

ΚΥΠΡΟΣ

Ο Μπέντζαμιν Ακότο είδε 90 λεπτά δράσης για τη Ντόξα καθώς έχασε 3-1 από την ΑΕΛ Λεμεσού.

ΑΙΓΥΠΤΟΣ

Ο John Antwi ήρθε ως υποκατάστατος για να παίξει 34 λεπτά για τις Πυραμίδες στην ισοπαλία 1-1 εναντίον του Smouha.

ΙΣΡΑΗΛ

Ο Emmanuel Boateng είδε 17 λεπτά δράσης για τον Χάποελ Τελ Αβίβ με ισοπαλία 2-2 εναντίον της Χάποελ Χάιφα.

Ο Έλβις Σάκι ήταν σε δράση για τη Μακάμπι Πέτα Τίκβα με τη νίκη 2-1 επί του Άσντοτ.

Ο Mohammed Kamaheni έπαιξε 90 λεπτά για τον Ashdod στο παιχνίδι.

Ο Eugene Ansah έπαιξε 76 λεπτά για τη Shmona στην ήττα με 2-0 από την Beitar Jerusalem.

Ο Godsway Donyoh βγήκε από τον πάγκο για να παίξει 14 λεπτά για τη Μακάμπι Χάιφα με τη νίκη 3-0 επί του Σάχιν.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ

Ο Regy Ofosu είδε 74 λεπτά δράσης για τον U Craiova με ισοπαλία 1-1 εναντίον του Vitorul Constanta.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ

Ο Samuel Owusu διήρκεσε 88 λεπτά στο παιχνίδι για τον Al Ahli SC καθώς κατέγραψε νίκη 2-1 εναντίον του Al-Ettifaq.

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

Στο PSL, ο τερματοφύλακας του Ορλάντο Πειρατές Ρίτσαρντ Οφόρι κράτησε ένα καθαρό φύλλο εναντίον της πρώην ομάδας του Maritzburg στη νίκη τους με 1-0.

Στον Edwin Gyimah παρουσιάστηκε η κόκκινη κάρτα στο παιχνίδι Black Leopards εναντίον της Chippa United που έχασε με 3-0.

ΕΛΒΕΤΙΑ

Στο Σούπερ Λιγκ, ο Λόρενς Ατί-Ζίγκι ήταν στη θέση του Σεν Γκάλεν καθώς έχασε 1-0 από το Λουγκάνο.

Στο Challenge League, ο Ransford Selasi είδε 45 λεπτά δράσης για τους Kriens στη νίκη τους με 1-0 επί της Xamax.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Το δίδυμο της Γκάνας Gideon Mensah και ο Abdul Mumin εμφανίστηκαν και οι δύο στο παιχνίδι για την Vitoria Guimaraes εναντίον του Famalicao.

ΤΟΥΡΚΙΑ

Στο Super Lig, ο Caleb Ekuban σκόραρε στη νίκη της Trabzonspor με 2-1 επί της Genclerbirligi.

Οι Afriyie Acquah και Benjamin Tetteh εμφανίστηκαν στο παιχνίδι Yeni Malatyaspor εναντίον του Galatasaray, το οποίο έχασε με ένα μόνο γκολ.

Ο Μπερνάρντ Μενσά ήταν σε δράση για την Μπεσίκτας με τη νίκη με 2-1 επί της Γκόζπεπε.